پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر دستگاهی است که میزان اکسیژن موجود در خون و ضربان قلب فرد را اندازه گیری می کند. میزان ملکولهای هموگلوبینی که با اکسیژن مخلوط شده است را به درصد بیان میکند.

دلیل استفاده از پالس اکسیمتر 

با شیوع بیشتر بیماری کووید-19 بدلیل آسیب بافت ریه ممکن است کاهش سطح اکسیژن خون رخ دهد، استفاده از دستگاه پالس اکسیمتری برای سنجش میزان اکسیژن خون قبل از وخیم تر شدن حال بیمار می تواند موثر باشد.


نحوه اندازه‌گیری

پالس‌اکسی‌متر میکرولایف مدل OXY200 شامل یک پروب است که بر روی یکی از انگشتان دست قرار می‌گیرد و هیچ‌گونه آسیبی به بدن وارد نمی‌کند. این روش با تابش نور از سطح پروب به انگشت دست آغاز می‌شود. سپس دستگاه با سنجش میزان نور دریافتی در سمت دیگر، اعداد را بر روی نمایشگر خود نشان می‌دهد. روش غیرتهاجمی از بی‌خطرترین روش‌ها می‌باشد که در تمام محیط‌های بیمارستانی، خانگی و کلینیک‌ها انجام می‌شود.

سطح دقت بالاترین

این دستگاه با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا، از بالاترین سطح دقت در تشخیص بهره‌مند می‌باشد. محدوده اندازه‌گیری این دستگاه برای ضربان قلب بین ۲۵ تا ۲۵۰ اکسیژن خون نیز 50 تا ۱۰۰ درصد می‌باشد. همچنین دارای سیستم هشدار برای قرارگیری در محدوده‌ی خطر می‌باشد.

صفحه نمایشگر

صفحه نمایشگر این دستگاه از نوع LED بوده و به‌راحتی قابل خواندن می باشد. این صفحه نمایشگر هر دو را به طور هم‌زمان نمایش داده و به‌راحتی قابل تشخیص می‌باشد. یکی از ویژگی‌های این دستگاه، نمایش خالی شدن باتری بر روی صفحه نمایشگر می‌باشد. تا زمان اعلام دستگاه برای خالی شدن باتری، نیازی به تعویض باتری آن نیست. دیگر ویژگی آن  دارای سیستم خاموشی خودکار می‌باشد تا درزمانی که استفاده نمی‌شود، انرژی خود را ذخیره کند. صفحه نمایش آن به صورت رنگی است.

خصوصیات پالس اکسیمتر میکرولایف مدل oxy200:

  • وزن سبک و قابل حمل
  • اندازه گیری دقیق و بدون درد
  • خاموشی خودکار
  • قابل استفاده در منزل
  • اعلام تغییرات خطر

اقلام همراه آن دو عدد باتری نیم قلمی می باشد که تامین کننده انرژی آن است، دارای کیف حمل دستگاه و بند آویز برای آسانی در حمل و دفترچه راهنما جهت استفاده راحت تر کاربران طراحی شده است.

در جدول زیر نگاهی کلی به این محصول می اندازیم.

عنوان
مقدار
ابعاد
6x3x3 سانیتمتر
وزن
29 گرم
اندازه گیری پارامتر
میزان اکسیژن محلول در خون و فرکانس ضربان قلب
روش ارسال سیگنال
دیجیتال
محدوده سنجش اکسیژن خون
50 الی 99 درصد
مناسب برای
اطفال و بزرگسال
گارانتی
24 ماه گارانتی تعویض مدیسا نوین پایش

ژارکا در این مقاله تلاش بر این دارد که شما عزیزان بتوانید با دانش بالا و دقت کافی از محصول مورد نظر خود با اطمینان خاطر خرید فرمایید. در ویدیو زیر باکس این محصول و محتویات داخلش بررسی و توضیح داده شده است.

پالس اکسیمتر میکرولایف مدل OXY200 را می توانید از لینک زیر در ژارکا با قیمت مناسب خریداری کنید.

پالس اکسیمتر میکرولایف مدل OXY200

منبع: ژارکا