سلامت


عوارض فشار خون بالا

عوارض فشار خون بالا

یکی از امراضی که خیلی بی صدا به سراغ افراد آمده و آنها را درگیر یک بیماری خاموش می سازد، فشار خون است. فشار خون یکی از مسائلی است که حالا خیلی از بزرگسالان با آن روبرو هستند. اگر این بیماری، تحت کنترل قرار نگیرد، عوارض خیلی وحشتناک و جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. مرگ، یکی از بدترین عوارض فشار خون بالاست. این بیماری با کسی شوخی ندارد. پس اگر شما هم جزو کسانی هستید که با فشار خون بالا درگیر می باشید، آن را جدی گرفته و به فکر کنترل باشید. وگرنه خیلی زود دیر می شود! در ادامه می خواهیم توضیح مختصری را راجع به این بیماری بدهیم که متاسفانه این روزها در کشور ما بسیار فراگیر شده است. فشار خون بالا زمانی ایجاد می شود که فشار ناشی از خون جاری در شریان ها و رگ های بدن افزایش یابد. وقتی که این افزایش رخ می دهد، قلب، شدیدتر از قبل عمل کرده و به همین دلیل یکی از عوارض فشار خون بالا، مشکلات قلبی است.

آیا واقعا کرونا تمام شده است؟ تلنگری به افرادی که ماسک نمی زنند ...

آیا واقعا کرونا تمام شده است؟ تلنگری به افرادی که ماسک نمی زنند ...

زمانی که بیماری کرونا به کشور ایران و حتی کشورهای مختلف دیگر وارد شد، پروتکل های سخت گیرانه ای از سوی وزارت های بهداشت کشورهای مختلف تعریف شدند. این پروتکل ها برای کاهش تجمع مردم در مکان های شلوغ و کاهش خطر همه گیری کرونا بود. تا به امروز که همه مردم شاهد چندین پیک برای کرونا بودند، هنوز هم کرونا در کشور ایران و حتی کشورهای مختلف جهان وجود دارد. با این حال برخی از مردم تصور می کنند که کرونا تمام شده است و می توانند بدون رعایت پروتکل های بهداشتی، از منزل خارج شوند. ولی آیا واقعا کرونا تمام شده است؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت کنیم؟

نحوه سنجش فشار خون با فشار سنج عقربه ای چگونه است؟

نحوه سنجش فشار خون با فشار سنج عقربه ای چگونه است؟

یکی از علائم حیاتی مهم بدن انسان فشار خون است. سنجش فشار خون در بیماری و کنترل آن امری ضروری است که با دستگاهِ اندازه‌گیری فشار خون می ‌توان آن‌ را اندازه‌گیری کرد. یکی از انواع پُرکاربرد دستگاه فشار سنج، فشار سنج عقربه ای است. در این مقاله نحوه سنجش فشار خون با فشار سنج عقربه ای را توضیح خواهیم داد. ابتدا اشاره ‌ای کوتاه به مفهوم فشار خون می‌ کنیم.

5 عادت بد رژیم غذایی

5 عادت بد رژیم غذایی

آیا درباره عادات بد رژیم غذایی اطلاعات کافی دارید؟ داشتن عادات بد در رژیم غذایی موجب ایجاد چاقی و ابتلا به بیماری های مختلف می شود. در این مقاله با اشاره به این عادات بد به شما کمک خواهیم کرد تا این عادات بد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

امیکرون XE باز هم کرونا باز هم سویه جدید!

امیکرون XE باز هم کرونا باز هم سویه جدید!

تا چه حد در مورد امیکرون XE می دانید؟ به نظر می رسد هر چند هفته یک بار در مورد یک نوع جدید کووید 19 می شنویم. بنابراین سخت است که بدانیم چقدر باید نگران باشیم. اکنون یک نوع «نوترکیب» به نام "Omicron XE" پدیدار شده است. این نوع نتیجه ادغام دو سویه امیکرون در یک میزبان واحد است و سپس دیگران را آلوده می کند. بنابراین ما در مورد این هیبرید جدید چه می دانیم؟ تفاوت آن با سویه های دیگر کرونا چیست؟ و آیا باید نگران باشیم؟

کاربرد کفی طبی چیست؟

کاربرد کفی طبی چیست؟

پا به درستی قلب دوم بدن نام گرفته است. در صورت مشکل دار بودن کفش فرد بسیار دچار مشکل خواهد شد. کاربرد کفی طبی در این زمینه می باشد. استفاده از علم مهندسی پزشکی برای طراحی این وسیله ارگونومی برای پیشگیری و درمان بسیاری از آلام کاربرد دارد.

تاثیرات رژیم سالم برای حفظ سلامتی

تاثیرات رژیم سالم برای حفظ سلامتی

رژیم سالم برای حفظ سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با انجام این رژیم به خود لطف بزرگی خواهید کرد. اما رژیم غذایی باید مناسب با آناتومی و تغذیه شما باشد تا تاثیر برعکس نداشته باشد و کارکرد اندام بدن را دچار مشکل نکند. در این مقاله به این موضوع میپردازیم تا بتوانیم در داشتن یک رژیم غذایی خوب به شما کمک کنیم.

ترازو عقربه ای یا دیجیتال؟

ترازو عقربه ای یا دیجیتال؟

ترازوهایی که در بازار وجود دارند، به دو صورت عقربه ای و دیجیتالی هستند. بسیاری از مردم ترازوی دیجیتال را به ترازوی عقربه ای ترجیح می دهند. زیرا ترازوهای دیجیتالی، قابلیت تشخیص توده ی بدنی را دارند. بعضی از مردم به دلیل آن که ترازوی دیجیتالی با لمس پا بر روی آن روشن می شود، ترغیب به خرید این نوع ترازو می شوند. البته افرادی که ورزشکار هستند، از ترازوی دیجیتالی جهت اندازه گیری کالری و نیز فشار خون استفاده می کنند. اگر قصد خرید ترازو دارید پیشنهاد می کنیم، این مقاله را تا انتها بخوانید. ما در این مقاله قصد داریم که، درباره ی ترازوی دیجیتال و ترازوی عقربه ای صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

در انتخاب ترازو آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در انتخاب ترازو آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

شاید از خود بپرسید که ترازو آشپزخانه چیست؟ تفاوت آن با ترازو معمولی که وزن خود را با آن می‌سنجید در چه چیزی خواهد بود. در انتخاب ترازو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ تمامی این سوالات بخشی از مواردی است که در هنگام خرید ترازو آشپزخانه با آن روبرو خواهید شد. درست است که ترازو آشپزخانه همان مکانیزم ترازو معمولی را دارد.

تاثیر دوز سوم و چهارم واکسن کرونا در مقابله با سویه های جدید

تاثیر دوز سوم و چهارم واکسن کرونا در مقابله با سویه های جدید

رعایت نکات مختلف به محافظت از شما و خانواده شما در برابر کرونا کمک می کند. اقدامات پیشگیرانه مهم روزمره، مانند ماسک زدن یا ماندن در خانه در صورت بیماری، بسیار مهم است. اما واکسن ‌های کووید 19 از جمله دوز سوم و چهارم واکسن کرونا همچنان بهترین راه برای محافظت از خود در برابر این بیماری است.

ژارکا اینجاست تا با مطالب مناسب و علمی به حفظ و بهبودی سلامتی شما کمک کند. امیدواریم که بتوانیم قدمی حتی کوچک در راستای سلامتی شما برداریم.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...