سلامت


خرید ماساژور برقی

خرید ماساژور برقی

خرید ماساژور برقی برای کاهش خستگی، درد و استرس ناشی از فعالیت های پرتنش روزانه می تواند معجزه کند. همچنین ماساژور برقی یک وسیله پر کاربرد برای ورزشکاران است که در ادامه به بررسی بیشتر این محصول میپردازیم.

دستگاه لاغری ترمودرمی

دستگاه لاغری ترمودرمی

انسان ها همواره در تلاش هستند تا به وزن ایده آل خود برسند و تناسب اندام داشته باشند. گاهی تلاش ها برای کاهش وزن و گاهی برای افزایش وزن است. با این حال تعداد افرادی که از چاقی و اضافه وزن خود شکایت دارند به مراتب بیشتر است. دستگاه لاغری ترمودرمی یکی از بی خطرترین روش ها برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

با ورود تجهیزات پزشکی مانند دستگاه اکسیژن ساز و فشار سنج ها به منازل نگهداری و پرستاری از بیماران آسان تر شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با طرز کار دستگاه اکسیژن ساز آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی را در جهت استفاده از اکسیژن ساز بیان کنیم.

از ابزارهای مناسب برای سنجش تب در پیک کرونا تا تغذیه مناسب

از ابزارهای مناسب برای سنجش تب در پیک کرونا تا تغذیه مناسب

متاسفانه، ویروس کرونا از جمله ویروس هایی است که تا به امروز دست از سر مردم کشور ایران و کشورهای جهان برنداشته است. با زدن واکسن های مختلف، ویروس کرونا در بدن افراد جهش پیدا می کند و به نمونه های جدیدی تبدیل می شود. اگرچه باز هم با زدن واکسن های پروتئینی و ویروس کشته شده، شمار مرگ و میر در جهان و ایران کاهش پیدا کرده است. اما باز هم شاهد پیک کرونا در کشور ایران هستیم. در زمان اوج و پیک کرونا، اگر به یک سری از نکات توجه داشته باشیم، از خودمان و اطرافیانمان بیشتر مراقبت کرده ایم. سنجش تب به صورت منظم، استفاده از اکسیژن سنج و استفاده از ماسک در پیک کرونا، اهمیت بسیار زیادی دارد.

فشار سنج بیورر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

فشار سنج بیورر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کمپانی بیورر یکی از قدیمی ترین وقویترین برندهای پزشکی می باشد. این برند لیسانس آلمان را داراست که همین امر باعث محبوبیت بیورر شده است. فشار سنج بیورر یکی از قوی ترین انواع فشار سنج به حساب می آید که به علت داشتن ویژگی های کلیدی مهم طرفداران زیادی دارد.

ضربان سنج قلب چیست و چه کاربردی دارد؟

ضربان سنج قلب چیست و چه کاربردی دارد؟

سنجش ضربان قلب و دانستن تعداد ضربان امروزه برای همگان تقریبا مهم است. برای ورزشکاران به هنگام ورزش و برای کسانیکه مشکل قلبی دارند و گروه زیادی از جامعه نیاز دارند بدانند که تعداد ضربان قلب خود در روز چه مقدار است. یک وسیله بسیار کاربردی برای سنجش ضربان قلب دستگاه ضربان سنج قلب می باشد که دارای انواع و مدلهای مختلفی است. در این مقاله به موضوع ضربان قلب چیست و چه کاربردی دارد میپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

جلوگیری از کمردرد به هنگام نشستن طولانی مدت

جلوگیری از کمردرد به هنگام نشستن طولانی مدت

یکی از بیماری هایی که امروزه افراد زیادی را درگیر خود میکند کمردرد است. طبق تحقیقات انجام شده کمردرد به میزان 80 درصد در بین افراد دیده می شود، بخصوص در میان کارکنانی که ساعت های بسیار زیادی مشغول فعالیت می باشند. خوشبختانه این درد بسیار آزاردهنده درمان های راحتی را در بر می گیرد. می توان با به کار گیری حرکات اصلاحی و شروع به موقع درمان نزد دکتر متخصص، به کم شدن درد و کاهش کمردرد کمک شایانی نمود. اگر شما هم از این درد آزاردهنده خسته شده اید بهتر است تا پایان همراه ما شوید.

ساکشن ریه

ساکشن ریه

ساکشن ریه جهت خارج نمودن عفونت و ترشحات موجود در ریه انجام می شود. به دلیل حساسیت بالای این کار حتما باید توسط پزشک و پرستار صورت گیرد. در این روش به کمک یک فشار منفی ترشحات موجود در ریه بیمار تخلیه می شود. این ترشحات در حدی است که به کمک سرفه از بدن فرد خارج نمی شود. ساکشن ریه از بروز هیپوکسی در فرد بیمار پیشگیری می کند. البته انجام این کار نیز در برخی مواقع می تواند باعث بروز مشکلات ثانویه ای گردد. این عوارض شامل؛ تاکی کاردی، هیپوکسمی و ایست قلبی، افزایش عفونت در ریه ها، برادی کاردی، آسیب مجاری تنفسی، انقباض و اسپاسم برونش، خونریزی مجاری تنفسی، افزایش یا کاهش فشار خون، آتلکتازی و افزایش ICP می شود. ساکشن ریه می تواند هم در زمان هوشیاری بیمار و هم در سطوح هوشیاری کم انجام شود.

آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه سنجش قند خون

آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه سنجش قند خون

نحوه عملکرد دستگاه سنجش قند خون در سایر مارک ها تقریباً یکسان است. البته در برخی از مارک ها همچون گلوکومتر نیاز به مقدمه چینی بیشتری برای سنجش میزان قند خون وجود دارد. توجه داشته باشید زمانی می توانیم میزان سطح قند خون را به شکل صحیح به دست آوریم که نکات مربوط به این سنجش را انجام دهیم.

عوارض فشار خون بالا

عوارض فشار خون بالا

یکی از امراضی که خیلی بی صدا به سراغ افراد آمده و آنها را درگیر یک بیماری خاموش می سازد، فشار خون است. فشار خون یکی از مسائلی است که حالا خیلی از بزرگسالان با آن روبرو هستند. اگر این بیماری، تحت کنترل قرار نگیرد، عوارض خیلی وحشتناک و جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. مرگ، یکی از بدترین عوارض فشار خون بالاست. این بیماری با کسی شوخی ندارد. پس اگر شما هم جزو کسانی هستید که با فشار خون بالا درگیر می باشید، آن را جدی گرفته و به فکر کنترل باشید. وگرنه خیلی زود دیر می شود! در ادامه می خواهیم توضیح مختصری را راجع به این بیماری بدهیم که متاسفانه این روزها در کشور ما بسیار فراگیر شده است. فشار خون بالا زمانی ایجاد می شود که فشار ناشی از خون جاری در شریان ها و رگ های بدن افزایش یابد. وقتی که این افزایش رخ می دهد، قلب، شدیدتر از قبل عمل کرده و به همین دلیل یکی از عوارض فشار خون بالا، مشکلات قلبی است.

ژارکا اینجاست تا با مطالب مناسب و علمی به حفظ و بهبودی سلامتی شما کمک کند. امیدواریم که بتوانیم قدمی حتی کوچک در راستای سلامتی شما برداریم.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...