فشارسنج چیست؟

دستگاه فشار سنج مناسب برای سنجش فشارخون و ضربان قلب می باشد. این محصول در مدل دیجیتال و عقربه ای عرضه شده که ما در این بخش فشارسنج دیجیتال را مورد بررسی قرار می دهیم. فشارسنج های دیجیتال تنها با فشردن یک دکمه شروع به سنجش فشارخون و ضربان قلب شما از طریق بازو به صورت دیجیتال می کند و ظرف حدود یک دقیقه آنالیز و نتیجه اندازه گیری را به شما اعلام میدارد.

دلیل نیاز به فشار سنج

دلیل ایست و سکته های قلبی در سنین ۳۵ الی ۵۵ سال به صورت عمده فشارخون بالاست. این بیماری هیچ نوع علائمی ندارد و کاملا به صورت خاموش زندگی شما را به خطر می اندازد. بدلیل اینکه فشارخون بالا علائم خاصی ندارد برای تشخیص و جلوگیری از اثرات منفی این بیماری باید به صورت مرتب فشار خون خود را اندازه گیری نمایید. برای کسانی که دچار فشارخون بالا هستند روزی دوبار و برای افرادی که می خوان از این بیماری دوری کنند هفته ای 2 بار توصیه می شود فشارخون خود را سنجش کنند.

فشارسنج دیجیتال بازویی گلامور مدل TMB_988

برای سنجش فشار خون، در این مقاله به نقد و بررسی فشار سنج گلامور می نماییم. فشارسنج دیجیتال مارک گلامور مدل TMB_988 تحت لیسانس آلمان فشارخون و تعداد ضربان قلب در دقیقه را از طریق بازو به صورت اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه اندازه گیری می کند.

این دستگاه محدودیتی در سنجش فشار خون و ضربان قلب ندارد و همه رنج را اندازه گیری می نماید. یکی از خصوصیات ویژه فشارسنج TMB_988 استفاده از آن با برق و باتری می باشد، زمانی که به برق دسترسی ندارید میتوانید به راحتی با ۴ عدد باتری قلمی فشار خون خود را اندازه گیری نمایید و یا برعکس زمانی که به باتری دسترسی ندارید میتوانید به راحتی با استفاده از آدابتور این محصول که داخل پکیج دستگاه موجود است فشار خون خود را اندازه گیری نمایید.

دو عدد کاف برای راحتی بیشتر

به همراه گلامور یک کاف پارچه ای برای دور بازو ۲۲ الی ۳۲ سانتیمتر و یک کاف فنری برای دور بازو ۲۲ الی ۴۲ سانتیمتر موجود میباشد، کاف فنری خیلی راحت دور بازو بسته می شود و مناسب برای بازو های بزرگ و چاق می باشد، که کمک میکند به افرادی که میخواهند به تنهایی فشار خون خود را اندازه گیری کنند در این زمینه مشکلی نداشته باشند، چون کاف پارچه ای برای بسته شدن دور بازو به کمی کمک از شخص دیگری نیاز دارد ولی کاف فنری بدلیل داشتن حالت بازو به راحتی دور بازو بسته و آماده فشارخون گرفتن میشود.

فشارخونتو ذخیره و مقایسه کن

بر روی گلامور ۲ جایگاه ۶۰ عددی برای ذخیره فشارخون به همراه تاریخ و ساعت تعبیه شده تا به راحتی دو کاربر به صورت جدا نتایج فشار خون خود را ثبت و طی یک بازه زمانی خاصی فشارخون های ذخیره شده خود را با هم مقایسه کنند و از وضعیت فشارخون خود در طول زمان اطلاع داشته باشند.

نمیدونی فشار خونت بالاست یا نه گلامور بهت میگه

در گوشه سمت چپ صفحه نمایش بزرگ این محصول گروه بندی وضعیت فشار خون را مشاهده میکنید که بر اساس نتیجه به دست آمده از سنجش فشارخون شما بهتون میگه که وضعیتتون در چه گروهی است. به طور مثال اگر فشار خون شما نرمال باشد، گلامور قسمت سبز رنگ را نشان میدهد و همینطور در صورت بالا بودن فشار خون به سمت رنگ قرمز تغییر داده می شود. تمامی این گروه بندی ها در دفترچه راهنما این محصول به صورت کامل توضیح داده شده است.

آریتمی قلبی چیست؟

یکی از ویژگی های بسیار مهم و کاربردی گلامور مدل 988 قابلیت تشخیص آریتمی قلبی می باشد؛ حالا آریتمی قلبی چیست و چرا اهمیت داره؟ بین هر تپش قلبی که انجام می شود یک فاصله منظم تا تپش بعدی می باشد، زمانی که این فاصله بنا به هر دلیلی از تایمینگ منطم خود خارج شود به این اتفاق آریتمی قلبی می گویند. گاهی اوقات آریتمی قلبی عارضه خاصی ندارد و فقط یک تپش قلب از نظم خود عقب می افتد، ولی بعضی اوقات این عارضه ممکن است ادامه دار باشد که این ادامه دار بودن آریتمی ممکن است عواقب خطرناکی داشته باشد. گلامور قابلیت تشخیص آریتمی را دارد و در صورت ضربان قلب نامنظم به شما اخطار اختلال یا همان آریتمی قلبی را می دهد و این قابلیت کمک بسیاری در نجات جان افراد دارد.

در جدول زیر یک نگاه کلی به ویژگی های گلامور مدل 988 می اندازیم

ابعاد
23x18x8 سانتیمتر
وزن
800 گرم
نوع صفحه نمایش
LCD
سایر مشخصات صفحه نمایش
ال سی دی دارای بک لایت آبی
حافظه داخلی
2 جایگاه 60 عددی با تاریخ و ساعت
قابلیت خاموشی خودکار
دارد
سایز مناسب بازو
22 الی 42 سانتیمتر
سنجش ضربان قلب
دارد
قابلیت تشخیص آریتمی
دارد
تامین انرژی با
برق و باتری
نمایشگر تعویض باتری
دارد
مشخصات باتری
4 عدد باتری قلمی
اقلام همراه
یک کاف فنری، یک کاف پارچه ای، کیف حمل ضد ضربه و آدابتور برق

ژارکا در این مقاله تلاش بر این دارد که شما عزیزان بتوانید با دانش بالا و دقت کافی از محصول مورد نظر خود با اطمینان خاطر خرید فرمایید. در ویدیو زیر باکس این محصول و محتویات داخلش بررسی و توضیح داده شده است.


گلامور مدل TMB_988 را می توانید از لینک زیر در ژارکا با قیمت مناسب خریداری کنید.

فشارسنج گلامور مدل TMB_988

منبع: ژارکا