اهمیت پوست در زیبایی و اعتماد به نفس

یکی از رویاهای همه ما داشتن پوستی شاداب و صاف است و داشتن پوست سالم و شاداب نه تنها در داشتن ظاهر زیبا تاثیر مثبتی دارد بلکه برای عملکرد حفاظتی پوست هم تاثیرگذار است به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد برای داشتن پوست لطیف و سالم از هر روشی استفاده می کنند. با توجه به اهمیت پوست در زیبایی رعایت نکات بهداشتی و مراقبت از آن ضروری است زیرا داشتن مو و پوست سالم یکی از مهمترین دلایل زیبایی در هر فردی می باشند. همه افراد دوست دارند که پوستی سالم داشته باشند اما مراقبت از پوست و زیبایی آن در بین خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این محتوا به نقش و اهمیت پوست در زیبایی و مهمترین نکات لازم در مراقبت از آن می پردازیم.

مهمترین نکات لازم در مراقبت از پوست
از مهمترین عناصر جوانی، پوست صورت است که در مقایسه با سایر اندام های بدن بیشتر آثار پیری را نشان می دهد هر چند که تاکنون راه قطعی برای جلوگیری از پیری پوست کشف نشده است اما با استفاده از یک سری روش ها می توان تا حدودی علائم پیری بر روی پوست را به تاخیر انداخت در واقع یکسری از روش ها نقش پیشگیری را دارند. اولین مرحله برای سالم نگه داشتن پوست شناخت نوع پوست است از مهمترین نکات لازم برای مراقبت از پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن رژیم غذایی مناسب، مواد قندی و چربی و ... دشمن پوست هستند بنابراین برای داشتن پوست سالم و مراقبت از آن باید مصرف سبزیجات و میوه جات به مقدار زیادی بالا رود.
  • استفاده از ضد آفتاب های استاندارد و مطابق با نوع پوست
  • خواب کافی
  • آب درمانی
  • پاک کردن آرایش قبل از خواب
  • ورزش کردن و .. از مهمترین روش های اصولی و کم هزینه برای داشتن پوست سالم و جوان است و در واقع این موارد نقش پیشگیری از پیری زودرس را برای پوست هم انجام می دهد.

کاربرد تجهیزات و دستگاه های زیبایی بر سلامت پوست
همانطور که میدانید بازار استفاده از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست و استفاده از دستگاه های زیبایی پوست امروزه رونق بسیار زیادی پیدا کرده است به گونه ای که استفاده از این روش ها برخلاف روش های پیشگیری در مدت زمان کوتاهی سلامت و زیبایی را به پوست هدیه می دهند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات پزشکی شاهد ورود دستگاه های کاربردی در سلامت و زیبایی پوست هستیم که با بهره گیری از این امکانات در مدت زمان کوتاهی می توانیم داشتن پوستی زیبا و سالم را تجربه کنیم. خوشبختانه بسیاری از کلینیک های زیبایی در ایران مجهز به این دستگاه ها هستند.

بایدها و نبایدهای مراقبت از پوست صورت و اهمیت پوست در زیبایی

استفاده از محصولات مناسب برای پوست و تداوم در مراقبت های روزانه از آن برای داشتن پوست سالم و زیبا اهمیت بسیار زیادی دارد که استفاده از این روش ها نه تنها در کاهش میزان آکنه نقش مهمی را ایفا می کنند بلکه در داشتن پوستی سالم، کاهش سرعت پیری طبیعی پوست و ... هم مفید و موثر است و تداوم در مراقبت های روزانه از پوست در واقع اولین و مهمترین قدم برای درخشندگی و بازیابی پوست است. بهتر است در طول شبانه روز حداقل دو بار صورت را بشویید که برای این کار از پاک کننده های مناسبی و متناسب با نوع پوست می توان استفاده کرد. مرطوب نگهداشتن پوست و استفاده از مرطوب کننده مناسب هم ضروری است.
متاسفانه امروزه بسیاری از خانم ها برای رسیدن به پوست سالم و شاداب از هر راهی استفاده می کنند و از انواع لایه بردارها، و .... که در مدت زمان کوتاهی به پوست سالم برسند که متاسفانه در بسیاری از موارد و استفاده چندباره از لایه بردارها به بافت پوست آسیب می رساند و نه تنها نتیجه بهتر بدست نمی آورند بلکه پوست آسیب جدی میبیند در صورتی که آسیب های پوست بیش از حد باشد و استفاده از روش های پیشگیری جوابگو نباشد با مراجعه به پزشک و متخصص پوست میتوان درمان را شروع کرد و با توجه به بالا بودن اهمیت پوست در زیبایی نباید به هیچ عنوان خودسرانه از لیزر و سایر روش های تهاجمی و غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست استفاده کرد و در صورت تجویز هر یک از روش های گفته شده توسط متخصص پوست می توان از این روش ها و به صورت اصولی استفاده کرد.

پوست زیبا و اهمیت آن در  حضور در اجتماع
در واقع در هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران اولین چیزی که در نگاه مخاطب قرار می گیرد صورت و نوع پوست است و همین امر اهمیت پوست در زیبایی را نشان می دهد به گونه ای که افرادی که دارای پوست آکنه ای یا دچار لک و ... هستند از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و برای پوشش لک و آکنه و .. از مواد آرایشی غیر استاندارد و .. استفاده می کنند که تا حدودی اعتماد به نفس خود را بالا برند و در اجتماع حضور پیدا کنند ذکر این نکته ضروری است که هر روشی ممکن است برای همه افراد جوابگو نباشد و بسته به نوع پوست روش های درمانی هم متفاوت هستند. همانطور که میدانید پوست یکی از قسمت های بسیار حساس و مهم بدن است که علاوه بر لطافت خاصی که دارد بسیار آسیب پذیر می باشد و همین امر سبب شده که به سلامت آن بسیار توجه شود.

نتیجه گیری کلی اهمیت پوست در زیبایی

یکی از مهمترین معیارهای زیبایی، پوست است و همین امر بازار محصولات مراقبتی را با رونق دو چندانی روبرو کرده است به گونه ای که امروزه تبلیغات بسیار زیادی در مورد این محصولات صورت می گیرد و بخش زیادی از هزینه ها برای خرید این محصولات مراقبتی صرف می شود و از محبوبیت بسیار زیادی هم در بین خانم ها برخوردار است. اما باید توجه داشت که برای داشتن پوست سالم و شاداب فقط استفاده از محصولات مراقبتی کافی نمی باشد بلکه باید در کنار آن از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف مواد قندی، مصرف زیاد آب، خواب کافی، ورزش و  مصرف بالای میوه و سبزیجات و ...استفاده کرد که پوستی سالم و شاداب را تجربه کرد.

فرقی نمی کند که چند سال دارید زیرا در هر سنی که باشید داشتن پوست سالم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استرس هم یکی از مواردی است که تاثیر زیادی بر روی نوع پوست دارد که برای داشتن پوست سالم باید استرس را کنترل کرد. استفاده از مواد آرایشی استاندارد و با کیفیت هم نقش زیادی در سلامت پوست دارد. متاسفانه برخی از افراد برای خرید این محصولات با توجه به قیمت آن ها به خرید محصولات فیک و بی کیفیت روی می آورند که نتیجه این کار آسیب رسیدن به پوست است و برای جبران این آسیب ها باید هزینه ای بالاتری را پرداخت کرد.

منبع: ژارکا