عمل هیدرودرم چیست؟

اگر بخواهیم برای شما به‌ صورت کامل و جامع بگوییم که هیدرودرم چیست، باید به این نکته اشاره کنیم که هیدرودرم شامل جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از ژل ‌ها و دستگاه ‌های مخصوص می‌باشد. در هیدرودرمی بخش ‌هایی از صورت شما که دچار خشکی شده‌اند به ‌صورت کامل آبرسانی می‌شوند. این موضوع می‌تواند سلول‌ های خشک و بخش ‌های آسیب ‌دیده صورت شما را ترمیم کند. مواد استفاده ‌شده در این روش درمانی یونیزه می‌شوند. یونیزه شدن باعث می‌شود که این مواد، توانایی نفوذ عمیق به پوست شما را داشته باشند. 

مراحل عمل هیدرودرم کدام‌ ها هستند؟
بعد از صحبت در این رابطه که هیدرودرم چیست، بیایید با یکدیگر مراحل عمل هیدرودرم را بررسی کنیم.
مرحله‌ اول، سم‌زدایی و پاکسازی
در مرحله اول، با استفاده از دستگاه‌ های مخصوص سم‌زدایی انجام می‌شود. در سم‌زدایی، جریان خون در لایه ‌های سطحی پوست شما بیشتر می‌شود و همین موضوع می‌تواند روند آب‌رسانی را در ادامه راحت‌تر کند. بعد از سم‌زدایی، پاکسازی روی صورت شما انجام می‌شود. در پاکسازی، سلول‌ های مرده از روی پوست شما به‌ طور کامل برداشته می‌شوند. در این اقدام، خارجی‌ترین لایه پوست شما کاملاً تمیز و پاک می‌شود و سلول‌ های نو جای سلول ‌های مرده را می‌گیرند. 

مرحله دوم، شفاف سازی پوست
بعد از این ‌که عملیات پاکسازی و لایه‌برداری انجام شد، با استفاده از اسید های ملایم، شفاف سازی و پاکسازی پوست انجام می‌گیرد. این مرحله برای پوست‌ های چربی که دارای جوش ‌های و آکنه‌ ها هستند بسیار مناسب و تاثیر گذار است. اسید های ملایم باعث می‌شوند تا آلودگی‌ های باقی‌مانده و چربی‌ های اضافه راحت‌تر خارج شوند. بعد از استفاده از اسید های ملایم، دوباره عملیات استخراج شروع می‌شود. در این مرحله، باقی ‌مانده چربی ‌های اضافه از منافذ داخلی پوست شما بیرون کشیده می‌شوند و به ‌صورت عمقی پوست شما تمیز می‌شود. در این مرحله تمامی جوش‌ های سرسیاه و آکنه ها تخلیه می‌شوند.
مرحله نهایی، آبرسانی
بعد از استخراج عمقی آلودگی‌ ها از پوست صورت، آبرسانی انجام می‌شود. با استفاده از سرم ‌های ویژه و دستگاه‌ های پیشرفته، به‌ صورت عمقی نواحی متفاوتی از صورت شما آبرسانی می‌شوند. آبرسانی باعث می‌شود که پوست صورت شما بسیار درخشان‌تر و جوان‌تر شود. بعد از استفاده از سرم‌ ها، از  لامپ های ال‌ای‌دی و مادون‌قرمز بهره گرفته می‌شود تا عمل هیدرودرمی پایان پذیرد. نوردرمانی باعث می‌شود تا کلاژن سازی در پوست شما افزایش پیدا کند و این‌ موضوع می‌تواند دقیقاً بعد از استفاده از عمل هیدرودرمی تاثیرگذاری فوق‌العاده‌ای روی پوست صورت شما داشته باشد. 

آیا همه می‌توانند از عمل هیدرودرم بهره ببرند؟

شما تا این ‌جای محتوا متوجه شدید که هیدرودرم چیست و مراحل انجام آن کدام‌ ها می‌باشند‌. اگر حتی کمی نیز در زمینه درمان بیماری ‌های پوستی اطلاعات داشته باشید، متوجه می‌شوید که هیدرودرمی یک روش کاملاً غیرتهاجمی است که در آن روند پاکسازی پوست به‌ طور کامل انجام می‌شود. با توجه به غیر تهاجمی بودن این روش، هر فردی با هر شرایطی می‌تواند از خدمات عمل هیدرودرم بهره ببرد‌. البته بهتر است که برای استفاده از این خدمات حتما با یک پزشک متخصص در یک جلسه مشورت کنید. افرادی که دارای بیماری‌ های پوستی خاص هستند، حتما قبل ‌از استفاده از خدمات عمل هیدرودرم باید با پزشک خودشان مشورت کنند. این ‌موضوع به این معنی نیست که هیدرودرم ضرر و زیان خاصی برای پوست صورت دارد، اما شرایط پوستی حساس نیازمند مراقبت ‌های ویژه‌ای هستند و در برخی موارد استفاده از خدمات عمل هیدرودرم به نفع بعضی افراد نیست.

آیا بعد از عمل هیدرودرم، نیازمند مراقبت‌ های خاصی هستم؟

بعد از این ‌که شما از خدمات عمل هیدرودرم بهره بردید، باید تا مدتی روتین خاصی را مورد استفاده قرار دهید. بعد از عمل هیدرودرم، پوست شما نرم می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که پوست شما نیازمند مراقبت بیشتری باشد. هر باری که می‌خواهید به بیرون از منزل تشریف ببرید حتما از ضدآفتاب با حداقل SPF30 بهره ببرید. تا آنجا که می‌توانید اجازه ندهید که صورت شما در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. بهتر است که تا یک شبانه ‌روز صورت خودتان را با آب و صابون نشویید تا خدمات عمل هیدرودرم به‌ خوبی جذب پوست شما شوند.
تا آنجا که می‌شود تا حدود دو روز از لوازم آرایشی روی پوست صورت خود استفاده نکنید. استفاده از روتین های پوستی هیچ‌ گونه منعی ندارد و شما می‌توانید بعد از چند ساعت از انجام هیدرودرم پوست، از روتین های پوستی خود بهره ببرید. به‌ طور کلی هر گونه ماده شیمیایی که می‌تواند پوست شما را دچار التهاب کند، تا حدود یک هفته باید به‌ صورت کنترل ‌شده مصرف شود.

مزایای هیدرودرم چیست؟
به‌ طور کلی عمل هیدرودرم وظیفه پاکسازی و جوانسازی پوست صورت شما را برعهده دارد. اما بیایید به‌ صورت دقیق‌تر با هم بررسی کنیم که مزایای عمل هیدرودرم چیست. عمل هیدرودرم با لایه‌برداری آرام و حساب ‌شده از روی پوست شما، روند پاکسازی و در ادامه آبرسانی را انجام می‌دهد. پیش‌تر نیز برای شما گفتیم که این روش، روشی بسیار کم تهاجمی است که می‌تواند شرایط پوست را بهبود ببخشد. در این روش درمانی آبرسانی و تغذیه پوست به‌ صورت کاملاً عمقی صورت می‌گیرد و مواد تقویت ‌کننده وارد لایه‌ های اپیدرمی پوست می‌شوند. این ‌موضوع باعث می‌شود تا با استفاده از عمل هیدرودرم، شما برای مدتی نسبتاً طولانی نیاز به استفاده از خدمات پاکسازی نداشته باشید. عمل هیدرودرم با تحریک خون‌رسانی در لایه ‌های بیرونی پوست، باعث شادابی و طراوت پوست می‌شود.
جمع‌ بندی
به‌ طور کلی اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به ‌دنبال روش ‌های نوین و مناسب برای بهبود شرایط پوستی خودتان هستید، عمل هیدرودرم بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای شما می‌باشد. در این روش با مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین هزینه‌ ها می‌توانید به ‌صورت عمقی پوست صورت خودتان را از آلودگی ‌ها پاک کنید. در عمل هیدرودرم، علاوه ‌بر آبرسانی و پاکسازی پوست، مشکلاتی مانند لکه‌ های قهوه‌ای روی پوست، جای زخم‌ ها، چین‌ و چروک ‌ها و خطوط نیز تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می‌کنند.