مشخصات گوش سوراخ کن کافلن

گوش سوراخ کن کافلن با اینکه جدیدا وارد بازار شده است ولی با استقبال بالا مواجه شده است. در این بخش به مشخصات این دستگاه اشاره خواهیم کرد:
طراحی گوش سوراخ کن کافلن: این طراحی واقعا منحصر بفرد است. زیرا که توسط تکنولوژی جدید و روش های ارگونومی ساخته شده است. طراحی این وسیله به گونه ای می باشد که حتی فرد می تواند برای سوراخ کردن گوش خود نیز از آن استفاده نماید.
متریال دستگاه گوش سوراخ کن کافلن: با توجه به اینکه این دستگاه یکی از جدیدترین دستگاه ها در این زمینه می باشد. از جنس بدنه بسیار سبک و مقاوم ساخته شده است. این جنس بدنه مکمل طراحی مناسب این دستگاه می باشد.
گوش سوراخ کن کافلن بر خلاف سایر دستگاه ها که فقط مختص سوراخ کردن گوش بزرگسالان یا کودکان هستند این دستگاه برای استفاده  در هر دو رده سنی مناسب می باشد. این دستگاه از معدود مدل هایی می باشد که می توان از آن هم برای سوراخ کردن گوش کودکان و بزرگسالان استفاده کرد.
استریل بودن و قابلیت استریل شدن دستگاه گوش سوراخ کن کافلن: بخش هایی از این دستگاه که عمل سوراخ کردن گوش را انجام  می دهد قابلیت استریل شدن کامل را دارد. این مورد بسیار مهم می باشد زیرا که از انتقال بسیاری از بیماری های خطرناک مانند هپاتیت، ایدز و غیره ممانعت به عمل خواهد آورد.

گوش سوراخ کن کافلن دارای یک ماژیک علامت گذار خاص می باشد که برای این دستگاه یک امتیاز محسوب می شود. این مارکر علاوه بر اینکه غیر سمی میباشد کاملا با پوست بدن نیز سازگار است. بعد از استفاده از این ماژیک هیچگونه واکنش آلرژیک و هیستریک ایجاد نخواهد شد.
سوراخ کردن گوش بدون درد با گوش سوراخ کن کافلن: با توجه به اینکه سرعت سوراخ کننده گوش مارک کافلن بسیار بالا می باشد. به همین دلیل این مکانیسم باعث می شود این عمل بدون درد و یا با درد بسیار ناچیز باشد.

از دیگر ویژگی های گوش سوراخ کن کافلن می توان به موارد زیر اشاره کرد

دستگاه گوش سوراخ کن کافلن دارای سری های متنوع با کارایی های  متفاوت: این دستگاه دارای 4 سری متفاوت می باشد. همه این دستگاه ها دارای کارکرد سریع و بدون صدا می باشند.

گوش سوراخ کن کافلن دارای هندلینگ بسیار عالی می باشد: این دستگاه با عنایت به اینکه از طراحی مدرن بهره می برد و طراحی آن به شکل اسلحه می باشد که این طراحی باعث شده است که این دستگاه بسیار خوش دست باشد. 

نحوه کار دستگاه گوش سوراخ کن کافلن ساده و مشابه دستگاه های دیگر: نحوه کار گوش سوراخ کن کافلن بسیار ساده و دقیقا مشابه سایر دستگاه های این رده می باشد. تنها تفاوت کارکرد این دستگاه سریع و بدون صدا کار کردن آن می باشد.
گوش سوراخ کن کافلن بسیار سبک و با قابلیت حمل آسان می باشد. در واقع از این دستگاه به عنوان دستگاه پرتابل نیز می توان استفاده کرد. 

نحوه کار با دستگاه گوش سوراخ کن کافلن

در این بخش به نحوه کار کردن با دستگاه گوش سوراخ کن کافلن اشاره خواهیم کرد تا مشخص شود که چقدر کارکردن با این تجهیزات ساده و آسان است.
استریل کردن محل سوراخ کردن گوش: بهتر است محل انجام این عمل شیو گردد کاملا از مو و آلودگی پاکسازی شود.
با استفاده از ماژیک مخصوص گوش سوراخ کن کافلن  محل سوراخ کردن را علامت گذاری نمایید. این علامت گذاری بایستی دقیق باشد. تا بتوان این عملیات را به صورت دقیق انجام داد.
ناحیه پشت گوشواره را در قسمت جلو قرار دهید. موردی که در این مرحله وجود دارد این است که سعی نمایید تا دست شما با حلقه های پشتی در تماس نباشد.
کپسول مخصوص گوش سوراخ کن کافلن را در درون دستگاه قرار دهید. دقت داشته باشید تا این کپسول به صورت کامل داخل دستگاه قرار گیرد در غیر این صورت عمل سوراخ کردن ناحیه به درستی انجام نمی شود.
لاله گوش یا هر قسمتی که لازم است سوراخ شود را در بین کپسول  گوشواره و ناحیه جلویی قرار دهید. 

 در این مرحله گوش سوراخ کن به آرامی شاسی یا ماشه عملکرد دستگاه را فشار دهید تا قسمت تیز کپسول گوشواره بر روی محل علامت شما قرار گیرد.
بعد از اینکه از قرار گرفتن قسمت تیز کپسول دستگاه گوش سوراخ کن بر روی محل تعیین شده مطمئن شدید دستگاه را با قدرت فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که عملیات مورد نظر به صورت کامل انجام شده باشد.
بعد از اتمام طوری قسمت پروانه ای گوشواره را در جای خود پیچ کنید که نه زیاد شل باشد و نه زیاد سفت که باعث اذیت و آزار شود.

چرا بهتر است که عمل سوراخ کردن گوش را با استفاده از دستگاه با کیفیت انجام دهیم؟
این عمل ممکن است ساده به نظر بیایید ولی در صورتی که با دستگاه غیر استاندارد و نا مناسب انجام شود ممکن است باعث مشکلات زیر شود:
ایجاد عفونت: در صورتی که دستگاه استریل نباشد می تواند در محل زخم ایجاد عفونت و التهاب نماید. در صورتی که درمان نشود و مورد سهل انگاری واقع شود حتی می تواند خطرناک شود.
انتقال بیماری های واگیردار: گوش سوراخ کن مارک کافلن به دلیل اینکه استریل می باشد و بخش های در ارتباط با زخم یکبار مصرف بوده و مختص هر فرد می باشد این معضل را نخواهد داشت.
عدم انجام عملیات به صورت کامل: در صورتی که از دستگاه غیر استاندارد و بدون کیفیت استفاده کنیم ممکن است سوراخ شدن به صورت کامل انجام نشود. این سوراخ بعد از مدتی به اصطلاح برمی گردد و ترمیم می شود.
عدم همکاری کودکان: دستگاهی مانند گوش سوراخ کن کافلن به دلیل اینکه سوراخ کردن را با سرعت و بدون درد انجام می دهد در کودکان مشکلی ایجاد نمی کند. ولی سایر دستگاه ها با این مشکل مواجه خواهند شد به ویژه در سوراخ کردن گوش دوم.
پیچیدگی عملکرد: بعضی دستگاه ها برخلاف سوراخ کننده گوش کافلن دارای روش کار و هندلینگ مناسب نبوده و افراد نمی توانند به راحتی با آن کار کنند.

منبع: ژارکا