آیا به دنبال راهی برای تقویت و مراقبت از پوست خود هستید؟ بخارساز صورت یک روش دستی برای پوست است که باعث تمیز شدن و تغذیه پوست می شود.

بخار با پوست شما چه میکند ؟

 • بخار منافذ شما را باز می کند و به از بین بردن هرگونه تجمع آلودگی برای پاکسازی عمیق کمک می کند. باز شدن منافذ پوست نیز باعث نرم شدن جوش های سرسیاه می شود و برداشتن آنها را راحت تر می کند.
 • گردش خون را تقویت می کند. ترکیب بخار گرم و افزایش تعریق باعث گشاد شدن رگ های خونی و افزایش گردش خون می شود. این افزایش جریان خون ، پوست شما را تغذیه کرده و اکسیژن رسانی می کند. نتیجه یک درخشش طبیعی و سالم است.
 • باکتری ها و سلول های ایجاد کننده آکنه را آزاد می کند. باز کردن منافذ پوست باعث آزاد شدن سلول های مرده پوست ، باکتری ها و سایر ناخالصی هایی می شود که منافذ را مسدود کرده و باعث ایجاد آکنه می شوند.
 • آبرسان است بخار با افزایش تولید روغن ، پوست را آبرسانی می کند و به طور طبیعی صورت را مرطوب می کند.
 • این به پوست شما کمک می کند محصولات مراقبت از پوست را بهتر جذب کند. بخار نفوذپذیری پوست منبع معتبر را افزایش می دهد و باعث می شود موضع بهتر جذب شود..
 • افزایش جریان خون در هنگام بخار صورت باعث تولید کلاژن و الاستین می شود. این باعث می شود پوستی قوی تر و جوان تر داشته باشید.
 • آرامش بخش است احساس بخار گرم روی صورت شما آرامش بخش است. برخی از رایحه های آرامش بخش را با استفاده از گیاهان یا روغنهای ضروری برای رایحه درمانی اضافه کنید تا قسمت بخار خود را به سطح کاملاً آرامش برساند!به احتقان سینوس ها کمک می کند. بخار می تواند به رفع گرفتگی سینوس و سردردهایی که اغلب با آن همراه است کمک کند. افزودن برخی روغنهای اساسی به بخار می تواند تأثیر آن را افزایش دهد.
 • مقرون به صرفه و در دسترس است برای لذت بردن از مزایا ، نیازی به صرف پول زیاد برای یک بخار صورت در آبگرم نیست. این را می توان در خانه با استفاده از اقلامی که در حال حاضر دارید انجام داد.بخور صورت

نحوه بخور دادن صورت چگونه است؟

 1. آرایش روی صورت را پاک کنید. صورت خود را با آب و صابون و یا هر ماده ی تمیز کننده ی آرایشی پاک کنید و سپس صورت را به طور کامل خشک نمایید.
 2. ظرف را پر از آب کنید.حداقل ۳ فنجان آب و آن را جوش بیاورید.
 3.  آب را داخل یک ظرف پهن بریزید.صورت خود را حداقل ۲۰ سانتی متر بالا تر از ظرف قرار دهید، حوله را روی سر خودبیندازید.
 4. بخار باید گرم و ملایم باشد اگر بخار خیلی داغ بود و احساس ناراحتی کردید ، سریعاً این کار را متوقف کنید! ۵) برای تایم زمانی نزدیک به ۵ تا ۱۰ دقیقه زیر حوله بمانید،سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.
 5. در این زمان می توانید از مرطوب کننده و یا ماسک صورت استفاده کنید.شما می توانید در بخار آب از گیاهانی مانند چای سبز، بابونه، اسطوخودوس، نعناع و گل همیشه بهار استفاده کنید. گیاه را در یک فنجان خیس کرده و به آب در حال جوش اضافه نمایید.پیش از استفاده از هر گونه گیاهی مطمئن شوید که به گیاه مورد نظر آلرژی نداشته باشید.

شیوه درست بخور دادن پوست صورت در خانه

با توجه به نوع پوست شما ” چربی، خشکی و حساسیت ” مقداری کمی از روغن های مورد نظر را در یک قابلمه آب بریزید. آب درون ظرف را روی اجاق قراردهید تا به نقطه جوش برسد.

پس از آن با استفاده از یک حوله یا پارچه بزرگ بخار آب را روی صورت خود متمرکز کنید تا بخور گرم خوب منافذ پوست صورت شما را باز کند.

صورت خود را بالاتر از ظرف نگه دارید تا پوست صورتتان نسوزد. حدود ۱۰ دقیقه وقت بگذارید و در این حالت بمانید . چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. اجازه دهید تا حرارت، صورت‌تان را تازه کند و منافذ پوست‌تان باز شود.

پس از پایان فرایند بخور دادن، از یک ماسک مناسب برای صورتتان استفاده کنید.

در پایان پوست صورت را شستشو داده و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

ماسک های پس از بخور دادن صورت بهتر است پس از بخور دادن صورت از ماسک های مناسب استفاده نمایید که در اینجا برخی از این ماسک های صورت را معرفی میکنیم:

از خیار رنده شده استفاده کنیداستفاده از ماسک خاک ‌رس بسیار مناسب است. خاک رس را با آب مخلوط کنید و به‌آرامی روی پوست خود بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید.به‌جای استفاده از ماسک خاک رس می‌توانید از عسل طبیعی هم استفاده کنید و همان نتیجه را به‌دست آورید.اگر پوستتان چرب است از لیمو ترش تازه استفاده نمایید . حتما ابتدا آب‌لیمو را روی قسمتی از پوست صورت‌تان امتحان کنید. پوست بعضی از افراد ممکن است نسبت به آب‌لیمو حساسیت داشته باشد.سرکه سیب تونری طبیعی است؛ می‌توانید آن را امتحان کنید و نتیجه را ببینید. یک قاشق غذاخوری با یک استکان آب مخلوط شود.

منبع: ژارکا