بررسی تاثیر گن بر لاغری

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از شما عزیزان را به خود مشغول کند، تاثیر گن بر لاغری است و اینکه آیا پوشیدن گن بر لاغر شدن افراد و کاهش وزن تاثیر دارند یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا نیاز است تا انواع گن های لاغری را بشناسیم و همچنین با نحوه عملکرد هر کدام آشنا شویم. گن های لاغری یکی از سریع ترین راه های حفظ تناسب اندام می باشد. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که به تازگی جراحی در ناحیه شکم انجام داده اند، به توصیه پزشک از گن استفاده می کنند تا از افتادگی بافت و سلولیت جلوگیری شود. گن ها همچنین سطح میزان چربی سوزی در بدن را افزایش می دهد و به مرور موجب کاهش وزن می گردد.

مکانیسم و عملکرد گن های لاغری
تاثیر گن بر لاغری به این دلیل است که معمولا از الیاف ها و پارچه های کشسان و مقاوم ساخته می شوند که موجب بالا کشیدن چربی های اضافی بدن می گردد. این کار موجب می شود که بدن فرم و حالت بهتری به خود بگیرد و پوشیدن لباس ها را برای افراد آسان تر و زیباتر کند. این مورد یکی از ویژگی های آنی پوشیدن گن و تاثیر گن بر لاغری است که افراد در موقعیت های مختلف مانند جشن ها و دورهمی ها برای خوش فرم شدن بدن می توانند از آن استفاده کنند. اما تاثیرات بلند مدتی که گن های لاغری به همراه دارند این است که با سفت نگه داشتن بافت های بدن موجب افزایش خونرسانی به آن منطقه و افزایش سوخت و ساز می شوند. بدین ترتیب با افزایش حرارت در نواحی مختلف بدن مانند پهلو و شکم موجب آب شدن چربی ها می گردند.

تاثیر گن بر لاغری در خانم ها وآقایان

زنان و مردان هر دو می توانند از گن های لاغری استفاده کنند. بسیاری از مردان به دلیل مشغله کاری، عدم تحرک و شغل کارمندی، پرخوری و ... اغلب دارای افزایش وزن و شکم بد فرم می باشند. بنابراین طبیعی است که آنها نیز از تاثیر گن بر لاغری استفاده کنند. بانوان نیز که همواره دوست دارند دارای بدنی زیبا و موزون باشند، با استفاده از گن های لاغری میتوانند شکم و پهلوهای خود را از دید عموم پنهان کنند. بنابراین گن های لاغری در انواع مدل های مردانه و زنانه موجود است که هر یک از افراد با توجه به نیاز های خود می توانند آنها را تهیه کنند.

نکات مهم هنگام خرید گن های لاغری
سایز مناسب: اولین و مهمترین نکته در هنگام خرید و افزایش تاثیر گن بر لاغری، توجه به سایز مناسب آن است. چرا که اگر گن ها را کوچکتر یا بزرگتر از سایز بدن انتخاب کنیم، یا تاثیری بر کاهش وزن نداشته و یا موجب تاثیرات مضر مانند خون مردگی و کبودی پوست می گردد. پس سایز مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.
جنس گن: جنس و کیفیت گن های لاغری تاثیر مهمی در عملکرد آنها دارد. اگر کیفیت و استحکام گن لاغری قابل قبول نباشد، نمی توان انتظار زیادی از تاثیر گن بر لاغری داشت چرا که موجب جمع کردن و بالا نگه داشتن چربی ها نمی شود. بدین ترتیب فرد با اینکه گن پوشیده اما همچنان چربی های اضافی اش پیدا است. همچنین این نوع از گن ها پس از چند مرتبه پوشیدن وا رفته و کارایی خود را از دست می دهند. همچنین جنس گن نیز باید طوری باشد که قابل شستشو بوده و بتوان پس از هربار استفاده آن را شست چرا که گن ها موجب تعریق بدن شده و آن را جذب می کنند.
توجه به نوع گن: همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره شد، گن های لاغری دارای انواع مختلفی هستند که افراد با توجه به فرم بدن خود می توانند آنها را تهیه کنند. گن های کمری، شورتی، نیم تنه، بالا تنه و ... از انواع گن ها می باشند و هر یک طرفداران مخصوص به خود را دارد. پس قبل از خرید برای افزایش تاثیر گن بر لاغری نیاز است که با انواع گن و کاربرد آنها آشنا شویم.

انواع گن و تاثیر گن بر لاغری

گن های لاغری بسته به جنس، نحوه باز و بسته شدن و ناحیه تحت پوشش به چندین نوع مختلف تقسیم می شود. به طور کلی گن های لاغری به انواع گن شکم و پهلو، گن نیم تنه و بالا تنه، تاثیر گن بر لاغری ران، گن یکسره و تمام بدن، و گن بازو تقسیم می شوند. از لحاظ نوع بسته شدن نیز به سه دسته قزنی، زیپی و کشی تقسیم می شوند. در ادامه به طور مختصر به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.
گن شکم و پهلو: تاثیر گن بر لاغری به نوع گن بستگی دارد. گن شکم و پهلو از پرطرفدار ترین گن هاست و مناسب افرادی است دارای چربی های اضافی در ناحیه شکم و پهلو هستند. از جمله انواع گن لاغری که برای این نواحی کاربرد دارند، گن های ساعت شنی است. این نوع گن ها با محکم نگه داشتن این نواحی موجب تعریف و سوخت و ساز بدن شده و به مرور به کاهش چربی ها کمک می کنند.
گن نیم تنه و بالا تنه: این نوع گن ها برای افرادی مناسب است که علاوه بر شکم و پهلو، دارای چربی های اضافی در ناحیه سینه و خط سوتین نیز هستند. این افراد با استفاده از این گن ها می توانند دارای اندام باریک تر و خوش فرم تر باشند.

تاثیر گن بر لاغری ران: این گن های که ظاهر آنها مشابه شلوارک می باشد، برای افرادی مناسب است که که دارای ران های بزرگ هستند که حالتی شل و افتاده دارد. با پوشیدن این گن ها، بافت و چربی های ران متراکم شده و حالتی سفت و محکم پیدا می کنند. با استفاده مداوم از این گن ها به مرور چربی های ران نیز آب شده و ران ها لاغر تر به نظر می رسند.
گن تمام بدن: افرادی که دچار افتادگی بافت به علت تجمع چربی در سراسر بدن خود هستند، می توانند از گن های تمام بدن استفاده کنند. شکل ظاهری این گن ها مانند یک سر همی است که پاها را تا زانو و بالا تنه را تا سینه ها می پوشاند. پوشیدن این گن موجب خوش فرمی بدن در هنگام پوشیدن بسیاری از لباس ها می گردد.

گن بازو: افتادگی بازو به دلیل چربی های اضافی یکی از مشکلات رایجی است که در بسیاری از افراد ایجاد می شود. گن های بازو برای فرم دهی به این مناطق کاربرد دارند و با استفاده از آنها می توان کاهش سایز بازو را انتظار داشت.

برای مشاهده و خرید انواع گن لاغری در سایت ژارکا کلیک فرمایید.

منبع: ژارکا