گرمای کیسه های آب گرم علاوه بر اینکه گرم کننده خوبی برای تختخواب است، می تواند به تحریک گردش خون و جریان خون در بدن کمک کند. این نوع گرما درمانی می تواند دردهای مزمن عضلانی یا دردهای مفصلی مانند درد گردن و شانه یا آرتروز را تسکین دهد. بعلاوه، این جریان خون اضافی می تواند استرس و اضطراب را از بین ببرد و به شما کمک کند تا آرام شوید یا با آرامش بیشتری بخوابید.

از بطری های آب گرم برای چه مواردی می توانید استفاده کنید؟

  • درد عضلانی و مفصلی

پس از یک تمرین فوق العاده در باشگاه، ممکن است احساس خستگی کنید و در نهایت کمی درد در عضلات خود احساس کنید.کیسه آب گرم شما می تواند این وضعیت را بهتر تغییر دهد. این درد با استفاده از گرمای بطری بر روی ماهیچه های آسیب دیده به راحتی حل می شود.

آیا تا به حال با درد داخلی از خواب بیدار شده اید که نمی توانید دلیل آن را دقیقاً مشخص کنید؟ بدون دلیل خاصی؟ مطمئناً برای همه ما اتفاق می افتد. آنچه اکثر مردم واقعاً نمی دانند این است که برای این موارد و بسیاری موارد دیگر، تسکین درد آسان وجود دارد، به سادگی با قرار دادن یک کیسه آب گرم مستقیماً در محل درد داخلی.

  •  قاعدگی بانوان

 بطری های آب گرم برای زنان در دوران قاعدگی برای غلبه بر درد بسیار مفید است. با نگه داشتن بطری آب پر از آب گرم در ناحیه درد، به این ترتیب با این محصول می توانید آسایش و آرامش را همزمان تجربه کنید.

  •  شب آرام

کیسه آب گرم به شما کمک می کند تا همه مشغله های خود را به راحتی فراموش کنید، چگونه؟

اگر نمی خواهید کابوس ببینید یا خواب با آرامشی را تجربه کنید لازم است فقط آن را بین پاهایتان بگذارید یا در آغوش بگیرید تا خوابی عمیق داشته باشید، مانند این است که بعد از یک روز طاقت فرسا در محل کار ، حمام گرم داشته باشید.

  • رفع استرس و اضطراب

همیشه تعجب می کنید که چگونه می توانید راههای اساسی برای آرامش پیدا کنید تا همه چیز را که بیشتر شما را آزار می دهد فراموش کنید. استرس برای بسیاری از ما به امری عادی تبدیل شده است و گاهی اوقات برای آسایش به کمک بیشتری نیاز داریم، دفعه بعد که احساس ناراحتی یا افسردگی می کنید، سعی کنید یک کیسه آب گرم را در آغوش بگیرید، این کار می تواند گردش خون شما را بهبود بخشد.

  • گرم کردن رخت خواب

در یک شب سرد زمستانی، گرم شدن برای شما دشوار به نظر می رسد، اما همیشه می توانید از گرمای کیسه آب گرم خود استفاده کنید که تخت شما را نرم تر و راحت تر می کند.

می توانید یک کیسه آب گرم را به مدت 10-15 دقیقه قبل از خوابیدن در رختخواب خود قرار دهید یا فقط با آن به رختخواب بروید. 

آیا کیسه های آب گرم برای شما مضر است؟

قرار دادن کیسه آب داغ نزدیک پوست همیشه ایده بدی است، در واقع اگر آب جوش را در یک کیسه آب گرم قرار دهید و نزدیک پوست خود قرار دهید خطر سوزش یا سوختگی کمی وجود دارد.

به طور مرتب هر گونه شکاف و سوراخ را بررسی کنید، درپوش را دقیق نگاه کنید و ابتدا بطری را با آب سرد پر کنید تا مطمئن شوید هیچ نشتی وجود ندارد. هنگامی که از بطری خود استفاده کردید، مطمئن شوید که آن کاملاً خالی است، آن را از داخل خشک کنید. این به کیسه شما کمک می کند تا دوام بیشتری داشته باشد و استفاده از آن ایمن باشد.

منبع: ژارکا