همانطور که می دانید ویروس کرونا در کل جهان فراگیر شده است و در بعضی از افراد این ویروس منجر به مرگ آن ها می شود اما با رعایت برخی از نکات بهداشتی می توانید از مبتلا شدن به این ویروس پیشگیری کنید. ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی برای پیشگیری از کرونا آشنا کنیم. تا شما با مطالعه ی دقیق آن ها و رعایت به این نکات بتوانید از خود مراقبت کنید و از مبتلا شدن به این ویروس پیشگیری کنید.
همانطور که می دانید راه های انتقال ویروس کرونا از طریق تنفس می باشد و از راه سرفه، عطسه و آبریزش بینی این ویروس انتقال می یابد. و علاوه بر آن این ذرات آلوده حدود سه ساعت در هوا باقی می ماند و می تواند به افراد دیگر انتقال یابد. بنابراین ما باید برای پیشگیری از کرونا به موارد زیادی توجه کنیم و همه ی نکات را به خوبی رعایت کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم و درگیر این بیماری ناشناخته نشویم.

کرونا چه علائمی دارد؟

اصلی ترین و شایع ترین علائم کرونا خشکی گلو، تب، خستگی و بی حالی، سرفه، سر درد، از دست دادن حس های بویایی و چشایی، حالت تهوع و اسهال و استفراغ و ... می باشد.
شدت و ضعف این بیماری در بدن هر فرد با توجه به سیستم ایمنی هر فرد متفاوت می باشد یعنی ممکن است شدت این بیماری در برخی از افراد به قدری شدید باشد که منجر به مرگ آن ها و یا مشکلات زیادی برای آن ها شود ولی در برخی دیگر نیز ممکن است شدت این بیماری خیلی کم باشد و فرد مبتلا فقط حس بویایی و چشایی خود را از دست بدهد و یا دچار سر درد و بی حالی شود. بنابراین این ویروس در بدن هر فرد خود را به شکل های متفاوتی نشان می دهد و کاملا ناشناخته می باشد.
و ما برای پیشگیری از کرونا و مبتلا نشدن به این بیماری باید خیلی مراقب خود و اطرافیانمان باشیم زیرا درگیر شدن با این بیماری ممکن است فرد را از پا بیندازد و در زندگی فرد اختلال ایجاد کند و سلامت بدن فرد را به خطر بیندازد بنابراین پیشگیری از کرونا یک امر مهم و ضروری می باشد که همه ی افراد باید آن را جدی بگیرند و همه ی کارهای لازم را برای مبتلا نشدن به این ویروس انجام دهند.
راه های پیشگیری از کرونا چه چیزهایی می باشند؟
1- سعی کنید به طور مرتب و تا جایی که می توانید دستان خود را با آب و صابون به مدت بیست ثانیه شست و شو دهید. زیرا این ویروس ممکن است از دست ها نیز به بدن شما انتقال پیدا کند بنابراین برای پیشگیری از کرونا شست و شوی دست ها را نباید فراموش کرد.
2- تا جایی که می توانید از تماس نزدیک با افرادی که به این بیماری مبتلا هستند دوری کنید و به آن ها نزدیک نشوید و فاصله ی خود را با آن ها حفظ کنید. البته سعی کنید تا جایی که می شود با افرادی که به کرونا مبتلا هستند ارتباط نداشته باشید و یا اگر مجبور شدید که با این افراد ارتباط داشته باشید حتما فاصله را رعایت کنید.
3- زمانی که به بیرون از منزل می روید و یا با دیگران در ارتباط هستید به هیچ عنوان دست های خود را به صورت خود نزنید زیرا ممکن است دست شما آلوده باشد و شما را به این بیماری مبتلا کند. قبل از لمس کردن صورتتان حتما دست های خود را بشویید یا از الکل استفاده کنید.
4- اگر دچار سرفه و یا عطسه شدید خیلی سریع دستمال کاغذی را جلوی صورت خود بگیرید و سپس آن دستمال را خیلی زود دور بریزید.

5- حتما سطوح و اشیاء هایی را که با آن ها سروکار دارید را مدام با الکل ضد عفونی کنید زیرا در طول روز شما بارها دست های خود را به آن ها می زنید و در صورت آلوده بودن ممکن است شما به این بیماری مبتلا شوید.

6- زمانی که از منزل خود خارج می شوید حتما و حتما از ماسک استفاده کنید زیرا همانطور که گفتیم یکی از راه های انتقال این بیماری تنفس می باشد بنابراین زدن ماسک را به هیچ عنوان فراموش نکنید. ماسک های زیادی در بازار برای استفاده وجود دارند ولی ماسکی که مورد تایید وزارت بهداشت جهانی است ماسک 3 لایه پرستاری می باشد.
موارد ذکر شده از اصلی ترین نکات پیشگیری از کرونا می باشند که با رعایت کردن آن ها امکان مبتلا شدن به کرونا در شما کاهش می یابد.

امید به روزی که ایران ما از شر این ویروس منحوس در امان باشد و کمی از مشکلات مردم سرزمینم کم شده باشد.

منبع: ژارکا