در فصل زمستان و در مناطق خشک تنفس برای ریه به دلیل پایین بودن رطوبت هوا دشوار می شود و این دشواری برای کودکان بیشتر نیز میباشد. برای جبران کمبود رطوبت هوا از دستگاه های رطوبت ساز محیط استفاده می شود، بخور سرد قطرات آب را به ذرات بسیار ریزی تبدیل میکند و به فاصله بیشتری در هوا پخش می کند. به نوعی دستگاه بخور سرد آب را پودر و در محیط پخش می کند، این عمل به افزایش رطوبت کمک و باعث تنفس راحت تر برای ریه می شود.

تاثیر بخور سرد در کاهش سرما خوردگی

از دیگر فواید رطوبت این است که در یک فضای با رطوبت مناسب ویروس ها و باکتری های نمی توانند جابجا شوند. به همین روی دستگاه بخور سرد بهترین راه جلوگیری از انتقال بیماری ها و بخصوص پیشگیری از ابتلا به سرما خوردگی در زمستان می باشد.

IMG_0573.jpeg

بخور سرد باعث شادابی و سلامتی پوست میشود

یکی از عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست و پیری پوست می شود از بین رفتن رطوبت پوست در هوای خشک است. استفاده روزمره از بخور سرد در محیط کار و منزل رطوبت مناسب محیط شما را تامین می کند و چون آب به صورت بسیار ریز پودر میشود جذب آن توسط پوست نیز افزایش می یابد و ضمن تامین سلامتی پوست شما، به آن شادابی و لطافت خاصی می بخشد.

                                     IMG_0581.jpeg

تاثیر مثبت بخور سرد بر رفع خشکی سینوس ها

خشکی سینوس ها یکی از مشکلات هوای سرد بخصوص در فصل زمستان است که خود از دلایل ضعف بدن در مقابل هجوم بیماریهاست. ایجاد رطوبت مناسب نه تنها باعث پیشگیری از بیماری می شود بلکه با نرم ساختن سینوس ها به خروج راحت مخاط می شود. اگر هنگامی که در خواب شبانه هستید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید صبح ها با بینی و گلو نرم از خواب بیدار می شوید و آرامش را در سینوس هایتان حس می کنید.

                     IMG_0582.jpeg

تولید یون منفی با دستگاه بخور سرد و تاثیر آن بر انسان

مولکول اکسیژن با یک الکترون اضافه را یون منفی گویند که با تخلیه الکتریکی ایجاد می شود. زمانی که در کنار آبشار و یا در بلندای کوه قرار دارید حس سر زندگی و طراوتی که دارید به دلیل وجود یون منفی بسیار زیاد در هوا است. وقتی هوا از یون مثبت پر می شود احساس خستگی شدید، خواب آلودگی، سردرد و استرس به فرد دست می دهد. در مقابل یون باردار منفی اکسیژن اثر بسیار مثبتی برسیستم های فیزیولوژیکی بدن انسان دارد.


                         IMG_0583.jpeg

پاکسازی هوای محیط با دستگاه بخور سرد

یون منفی به ذرات سمی و آلودگی های معلق در هوا چسبیده و به دلیل سنگینی یون منفی، پایین آمده و در کف محیط می نشیند و به این صورت هوای محیط پاکسازی می شود. با توجه به آلودگی شهرهایی مانند تهران، اهواز و ... لزوم استفاده از بخور سرد برای ایجاد یون منفی و پاکسازی هوای منزل و محیط کار بیش از پیش احساس می شود.


IMG_0584.jpeg   

تاثیر بخور سرد و یون منفی در گل و گیاه و حیوانات خانگی

رطوبت کم هوا باعث می شود خاک گیاهان خشک شده، ترک بخورد و برگ هایشان پژمرده بشود و بریزد. دستگاه بخور سرد با ایجاد رطوبت مناسب این مسئله را حل می کند و باعث شادابی و تازگی گیاهان منزلتان می شود. همچنین یون منفی با پاکسازی هوا برای گیاهان و حیوانات محیط زندگی سالم تری را ایجاد می کند.

IMG_0586.jpeg

نکات و توصیه های مهم در انتخاب و خرید بخور سرد

حجم مخزن مناسب:

مقدار مناسب حجم مخزن ۳ الی ۵ لیتر باشد. دلیل آن این است که اگر آب مدت زیادی در دستگاه بماند تولید قارچ کرده و محیط را آلوده می کند، به همین دلیل مقدار آب در حدی باشد که شما بتوانید مخزن را هر روز بشورید و نیازی نباشد روزی چند بار درون مخزن را آب بریزید.

تکنولوژی روز:

اکثر بخورهای امروزه همه امکانات مورد نیاز را دارند با این حال حتما دستگاه اولتراسونیک و یون منفی ساز را تهیه فرمایید.

طراحی دلنشین:

زیبایی از نکات مهم در خرید دستگاه بخور سرد می باشد زیرا طراحی ظاهری مناسب این امکان را به شما می دهد که در هر نقطه ازمنزل از آن استفاده نمایید.

قیمت مناسب:

قیمت دستگاه بخور بازه گسترده ای در بازار دارد که ممکن است بدلیل قیمت و مدل های متنوع خریداران را دچار سردرگمی کند، لازم است بدانید به علت آنکه این محصول تاثیر مستقیم بر سلامت بدن دارد استفاده از محصول بی کیفیت و دارای گارانتی نامعتبر باعث هدر رفتن پول و مهمتر از آن آسیب به سلامت ریه می شود.

در ادامه می توانید انواع بخور های سرد را در سایت ژارکا مشاهده و خرید نمایید.

انواع بخور سرد

منبع: ژارکا