تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها در چیست؟

تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها در تمام جزئیاتی است که در طراحی کیبوردها به کار رفته است. قطعا تفاوت های این کیبوردها به قدری تاثیرگذار و چشمگیر بوده است که گیمرهای حرفه ای همیشه استفاده از این کیبوردهای مخصوص را ترجیح می دهند. این تفاوت ها از نظر قیمت تا طراحی و قابلیت ها دیده می شود. اما هیجانی ترین تفاوت کیبورد گیمینگ با کیبورد معمولی در طراحی ظاهری آن است که باعث بالا رفتن هیجان و لذت بازی های کامپیوتری می شود.
با توجه به تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها، شما می توانید بسته به بودجه و نیازی که دارید، این کیبوردها را تهیه کنید و از بازی کردن با آنها اوج لذت و هیجان را تجربه کنید. طبیعتا قیمت کیبورد گیمینگ به مراتب بیشتر از قیمت کیبوردهای معمولی است. پس باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

5 تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها

در اینجا تصمیم داریم 5 تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها را برایتان عنوان کنیم. زیرا لازم است تا به طور دقیق بدانید که این کیبوردها چرا گران تر هستند و چرا گیمرهای حرفه ای استفاده از آنها را ترجیح می دهند.

1. دکمه های کیبورد گیمینگ قابلیت برنامه ریزی دارند

یکی از اصلی ترین تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها در این است که دکمه های صفحه کلید گیمینگ دارای قابلیت برنامه ریزی هستند. کیبورد گیمینگ دارای کلید ماکرو است. کاربران می توانند با استفاده از نرم افزار مخصوص برای کلید ماکرو یک یا چند دستور دلخواه تعریف کنند. مزیت این کلید دستوری افزایش سرعت عمل در بازی است. زیرا گاهی نیاز است تا برای اجرای یک عملکرد در بازی، چند دکمه با هم فشار داده شوند. در حالی که برنامه ریزی برای این کلید باعث می شود تا تنها با یک بار فشردن دکمه عملکرد دلخواه اجرا شود.

2. کیبورد گیمینگ دارای بک لایت است
از دیگر تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها این است که گیمینگ ها دارای نور پشت زمینه هستند. این باعث می شود تا جذابیت و هیجان در بازی افزایش پیدا کند. ظاهر زیبا و فانتزی این کیبوردها باعث شده تا کاربران برای تهیه این کیبوردها مشتاق تر باشند. همچنین کار کردن با این کیبوردها به دلیل نورهای رنگی پشت صفحه در شب بسیار ساده تر خواهد بود.

3. کیبورد گیمینگ ارگونومیک است
ارگونومیک بودن کیبورد گیمینگ از دیگر تفاوت های این کیبورد با سایر کیبوردها است. فاصله بین کیبوردها، طرز قرار گیری دکمه ها کنار هم، میزان فشاری که باید به دکمه ها وارد شوند و... همه و همه به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین فشار عضلات دست، عمل کنند. این باعث افزایش هیجان و لذت در بازی می شود. همچنین کاربران احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.

4. کیبورد گیمینگ دارای پورت های ورودی متعددی است
خوب است تا بدانید مهمترین تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها در تعداد پورت های ورودی آن است. کیبورد گیمینگ دارای پورت یو اس بی، هدفون، جک هندزفری، موبایل و سایر تجهیزات جانبی این چنینی است. این در حالیست که سایر کیبوردها به این قابلیت ها مجهز نیستند.

5. کیبورد گیمینگ دارای طراحی ویژه و منحصر به فردی است
طراحی ویژه و منحصر به فرد، از دیگر تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها به حساب می آید. شکل ظاهری، ترتیب و چیدمان دکمه ها، نورهای رنگی و... همه و همه باعث شدند که طراحی کیبورد گیمینگ بسیار خاص و منحصر به فرد باشد. این مورد باعث شده تا کیبوردهای گیمینگ برای کاربران بسیار جذاب و خاص باشند.

نتیجه مقایسه کیبورد گیمینگ با کیبوردهای معمولی

با توجه به مواردی که در قالب تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها برایتان مطرح کردیم، لازم است تا در این قسمت یک نتیجه گیری کلی در خصوص این موضوع داشته باشیم. به طور کلی کیبوردهای گیمینگ به دلیل طراحی ویژه، قابلیت برنامه ریزی که دارند، نورپردازی و ارگونومیک بودن قیمت بسیار بالاتری به نسبت کیبوردهای معمولی دارند. از این رو ممکن است خرید کیبوردهای گیمینگ برای برخی از افراد مقرون به صرفه نباشد.
به خاطر داشته باشید سرعت و هیجان بازی کردن با این کیبوردها به هیچ وجه با سایر کیبوردهای معمولی قابل مقایسه نیست. جالب است تا بدانید سوئیچ های کیبورد گیمینگ مکانیکی هستند. از این رو شما در حین استفاده از این کلیدها از مزایای زیادی بهره مند می شوید. این مزایا شامل موارد زیر می شوند:

  • دوام و طول عمر بسیار بالایی دارند. حتی اگر دچار خرابی و یا نقصی شوند، به راحتی قابل تعمیر می باشند. این یک مزیت فوق العاده و بزرگترین تفاوت کیبورد گیمینگ با سایر کیبوردها است.
  • شما در فشردن کلیدهای روی کیبورد هیچ محدودیتی نخواهید داشت.
  • به دلیل راحتی در فشردن کلیدها و عملکرد سریع آنها، استفاده از کیبورد گیمینگ برای مدت طولانی به هیچ عنوان خسته کننده نخواهد بود.
  • به محض فشردن کلیدها، در کسری از ثانیه فرمان به سیستم ارسال می شود و شما شاهد عملکرد سریع آن خواهید بود.

بنابراین با توجه به مزایایی که کیبوردهای گیمینگ دارند، صرف هزینه برای خرید آنها کاملا معقول است. علاوه بر لذت و هیجانی که در بازی های کامپیوتری نصیب شما می شود، باید این را در نظر داشته باشید که خرید این کیبوردها برای سلامتی تان نیز بهتر خواهد بود. چرا که بازی با سایر کیبوردهای معمولی برای مدت طولانی، باعث خستگی بیش از حد عضلات دست و گردن می شود. در نتیجه اگر یک گیمر حرفه ای هستید و یا برای مدت طولانی وقت خود را صرف بازی های کامپیوتری می کنید، حتما کیبورد گیمینگ تهیه کنید و از دنیای پر هیجان بازی های کامپیوتری لذت ببرید.

برای خرید انواع کیبورد گیمینگ در ژارکا کلیک فرمایید

منبع: ژارکا