راهنمای خرید پاور بانک
نکات دانستنی برای خرید پاور بانک چیست؟ پاور بانک که از آن به عنوان شارژر همراه نیز یاد می شود. در طرح و مدل های مختلف تولید می شود و عملکرد هر یک از آنها نیز متفاوت است. این نوع از تجهیزات قابلیت آن را دارند که انرژی مورد نیاز را تامین کنند. زمانیکه شارژ دستگاه شما تخلیه شده است می توانید از پاور بانک استفاده کنید.
برای افزایش طول عمر پاور بانک می توانید راهکارهای ویژه ای را در اولویت قرار دهید. هرگز در دمای بسیار کم یا بسیار زیاد از آنها استفاده نکنید. برای پاور بانک خود حتما یک تهویه ی مناسب ایجاد کنید. برای شارژ کردن دستگاه هایی از پاور بانک استفاده کنید که ظرفیت آنها سازگار است. اگر پاور بانک توانایی لازم برای شارژ را نداشته باشد در این صورت هم به دستگاه و هم به پاور بانک آسیب وارد می شود. هرگز پاور بانک خود را به طور کامل شارژ نکنید.

انواع پاور بانک
در بررسی مبحث خرید پاور بانک لازم است نگاهی به انواع پاور بانک بیندازیم و اطلاعاتی در مورد کارایی آن ها ارائه دهیم. در این صورت با توجه به نیازهای موجود می توانید به راحتی بهترین برند را در اولویت قرار دهید. پاوربانک های مختلف با توجه به کارایی که دارند، قیمت متفاوتی را برای خرید پیشنهاد می دهند. از انواع پاور بانک ها می توان موارد زیر را نام برد:
پاور بانک تبلت: پاوربانک های تبلت با جریان و ولتاژ مختلف برای تبلت های گوناگون طراحی شده اند و شما نمی توانید با استفاده از این پاور بانک ها، لپ تاپ خود را شارژ کنید.
پاور بانک مخصوص لپ تاپ: پاور بانک های طراحی شده برای لپ تاپ ها، خروجی ولتاژ و جریان زیادی دارند. متناسب با نوع لپ تاپ خود می توانید آنها را خریداری کنید. معمولا پاور بانک های 16 تا 20 ولت بهترین گزینه هستند.
پاور بانک سولار: پاور بانک های سولار یا خورشیدی از دیگر انواع پاور بانک ها است که دوستدار محیط زیست می باشد. این نوع از پاور بانک ها از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی مورد نیاز استفاده می کنند. انتخاب آنها در طول سفر بهترین گزینه است.
پاور بانک های هوشمند: پاور بانک های هوشمند متناسب با باتری دستگاه شما قابل تنظیم است. ایمنی این نوع از پاور بانک ها بسیار زیاد است. به همین دلیل توانسته اند توجه زیادی را به سوی خود جلب کنند.
برای خرید پاور بانک حتما ظرفیت آن را بررسی کنید. اولین و مهمترین مشخصه برای خرید این نوع از تجهیزات، ظرفیت آنها است. ظرفیت پاور بانک ها بر اساس میلی آمپر ساعت بیان می شود که مشخص می کند چند بار می توانید دستگاه خود را با استفاده از آنها شارژ کنید.

بهترین مارک پاور بانک
پرفروش ترین برندهای پاور بانک کدام است؟ برای خرید پاور بانک چه برندهایی را در اولویت قرار دهیم؟ در حال حاضر شرکت های معتبر مختلفی در حوزه ی طراحی انواع پاور بانک با کیفیت، فعالیت دارند. از پرفروش ترین پاور بانک ها می توان برندهای زیر را در اولویت قرار داد:
برند سیلیکون پاور
شیائومی
ای دیتا
برند سامسونگ
انکر
انرجایزر
هوآوی
سونی
اپل

در صورتی می توانید از کیفیت و کارایی پاور بانک خریداری شده مطمئن باشید که مراکز معتبری را برای خرید انتخاب کنید. متاسفانه سودجویان بسیاری در بازار هستند که به منظور جلب توجه خریدار، به دنبال فروش پاور بانک های تقلبی و بی کیفیت هستند. آنها معمولا هزینه ی بسیار کمتری را درخواست می کنند تا از این طریق بتوانند توجه خریدار را به سوی خود جلب کنند. با انتخاب فروشگاه های معتبر می توانید از کیفیت پاور بانک سفارش داده شده، راضی باشید.
بهترین برند پاور بانک ها در بازار کشور
بهترین پاور بانک های موجود در بازار کشورمان کدام است؟ لیست زیادی از پاوربانک های معتبر و با کیفیت در بازار موجود است. کارایی و ظرفیت هر یک از آنها نیز متفاوت می باشد. به همین دلیل حق انتخاب زیادی دارید. برای اینکه بتوانید در خرید پاور بانک بهترین انتخاب را داشته باشید، حتما اطلاعات کامل در مورد مشخصات آنها را به دست آورید. متناسب با نیازهای موجود می توانید بهترین نمونه را سفارش دهید. از بهترین پاوربانک ها در بازار کشورمان می توان موارد زیر را نام برد:
 

 • پاور بانک مدل Sony CP-V20 20000
  نام پاور بانک سفارش داده شده                                     CP-V20 20000 mAh
  برند پاور بانک                                                            Sony
  تعداد درگاه خروجی موجود در پاور بانک                         2 عدد
  ظرفیت پاور بانک                                                    20000mAh
  وزن                                                                      457 گرم
  شدت جریان خروجی موجود در پاور بانک                      1.5 آمپر

 • پاور بانک Belkin F8N 201 btS V 6700mAh
  نام پاور بانک انتخاب شده                                            F8J201btSLV
  برند پاور بانک                                                           Belkin
  تعداد درگاه خروجی موجود در پاور بانک                        2 عدد
  ظرفیت آن                                                                6700mAh
  شدت جریان خروجی موجود در پاور بانک                        2.4 آمپر
   
 • پاور بانک موفی مدل PWPD-01 ظرفیت 6700
  اسم پاور بانک انتخاب شده                                           PWPD-01
  برند پاور بانک                                                            موفی
  تعداد درگاه خروجی موجود در پاور بانک                       2 عدد
  ظرفیت                                                                  6700mAh
  وزن                                                                      140 گرم
  شدت جریان خروجی موجود در پاور بانک                      2.0 آمپر، 2.4 آمپر، همچنین 3.0 آمپر

ایمنی پاور بانک
برای خرید پاور بانک حتما ایمنی و استاندارد بودن این نوع از دستگاه ها را بررسی کنید. از مهمترین نکات ایمنی می توان موارد زیر را نام برد:
مناسب در مقابل اتصال کوتاه
مناسب در برابر ولتاژ بالا
مناسب در مقابل ولتاژ خروجی

برخی از پاور بانک ها دارای امکانات ویژه ای هستند که  این امر سبب می شود هزینه ی درخواستی برای خرید آنها بیشتر باشد.
امکانات جانبی پاور بانک ها
از رایج ترین امکانات جانبی پاور بانک ها می توان موارد زیر را در اولویت قرار داد:
قابلیت شارژ سریع: افرادی می توانند از قابلیت شارژ سریع پاور بانک ها استفاده کنند که تلفن همراه آنها قابلیت شارژ سریع دارند.
قابلیت شارژ بی سیم: این قابلیت نیز در برخی از گوشی های همراه قابل استفاده است. اگر گوشی شما بدون نیاز به سیم شارژ می شود در این صورت می توانید با قرار دادن بر روی پاور بانک نیز آنها را شارژ کنید.
خاموشی اتوماتیک: در صورت بروز هرگونه ضربه به سیستم، پاور بانک های اتوماتیک این قابلیت را دارد که به صورت خودکار خاموش شوند. در این صورت می توانید از آتش سوزی آنها جلوگیری کنید.

روش کار پاور بانک های لیتیوم یونی یا پلیمری
پاور بانک ها در یک دسته بندی کلی قرار می گیرند که شامل:
پاوربانک های لیتیوم یونی: پاور بانک های لیتیوم یونی نوعی از باتری های قابل شارژ می باشند که دارای یک الکترود منفی و مثبت هستند. با حرکت الکترون از الکترود منفی به مثبت می توان جریان الکتریکی مورد نیاز را تامین کرد. از مهمترین مزیت این نوع از پاور بانک ها می توان به طول عمر بالای آنها و همچنین چگالی زیاد انرژی اشاره کرد. خرید پاور بانک لیتیوم یونی بهترین گزینه برای خرید خواهد بود. از اصلی ترین چالش خرید آنها نیز وزن بالای این نوع از پاور بانک ها می باشد.
پاور بانک های پلیمری: پاور بانک های پلیمری از دیگر انواع پاور بانک ها هستند که مشابه نمونه های قبلی کار می کنند ولی ماده ی جداساز بین الکترودها فرق دارد. از اصلی ترین مزیت استفاده از آنها می توان به سبک بودن آنها اشاره کرد. البته طول عمر مفید آنها کم است و معمولا چگالی انرژی پایین تری دارند.
قیمت خرید پاور بانک
قیمت خرید پاور بانک چقدر است؟ چه هزینه ای برای خرید این نوع از تجهیزات بپردازیم؟ قیمت درخواستی برای خرید انواع مختلف از پاور بانک ها با توجه به فاکتورهای مختلف متفاوت است. به همین دلیل نمی توان یک نرخ مشخصی برای خرید انواع مختلف از پاور بانک ها در نظر گرفت. لازم به ذکر است هر گاه این نوع از تجهیزات به قیمت بسیار کمتر از قیمت استاندارد به فروش برسد در این صورت به کیفیت آن شک کنید زیرا هیچ ارزانی برای فروش، بی دلیل نخواهد بود. از مهمترین فاکتورهای موثر در قیمت خرید پاور بانک می توان موارد زیر را نام برد:
نوع پاور بانک
برند پاور بانک
ظرفیت پاور بانک
کیفیت و کارایی
آپشن های موجود
ایمنی

متناسب با نیازهای موجود می توانید بهترین پاور بانک را سفارش دهید.

باید و نبایدهای مهم برای خرید پاور بانک

باید و نبایدهای خرید پاور بانک چیست؟ برای اینکه بتوانیم از پاور بانک خریداری شده راضی باشیم لازم است چه فاکتورهایی را در اولویت قرار دهید؟ توجه به برخی از نکات می تواند به شما کمک کند پاور بانک مورد نیاز خود را خریداری کنید. از مهمترین نکات دانستنی برای خرید پاور بانک می توان موارد زیر را نام برد:

 • توجه به ظرفیت پاور بانک با نیازها
 • توجه به نوع سلول‌های موجود
 • انتخاب آمپر ورودی بالا در پاور بانک
 • توجه به تعداد پورت‌های آن
 • در نظر گرفتن سایز پاور بانک
 • خرید پاور بانک از برند‌های معتبر
 • چک کردن ویژگی‌ و مشخصات مختلف پاور بانک

همانطور که در بخش انواع پاور بانک ها، یادآور این موضوع شدیم که کاربرد این نوع از دستگاه ها متفاوت است. هر یک از پاور بانک ها دارای مشخصات منحصر به فردی هستند. به همین دلیل باید متناسب با عملکرد آنها، سفارش دهیم. امیدواریم مطالب درج شده برای خرید پاور بانک و اطلاع از کارایی آنها  برای شما مفید باشد.

برای خرید انواع پاور بانک در سایت ژارکا کلیک فرمایید

منبع: ژارکا