آیفون 14 چه شکلی خواهد بود؟
در حال حاضر آیفون 13 در حال عرضه است و می توان بر اساس آن، در مورد سخت افزار و شکل ظاهری آیفون 14 پیش بینی هایی کرد. با اینکه زمان زیادی از عرضه ی آیفون 13 به بازار جهانی نمی گذرد، با این حال بسیاری از تحلیلگران در مورد آیفون 14 حدس هایی می زنند. این حدس ها می تواند صحیح و یا غلط باشند. با این حال برای افراد جذاب است که پیش بینی های متخصصان را در مورد آیفون 14 بدانند.
شرکت اپل بیشتر محصولات جدید خود را در ماه سپتامبر معرفی و به بازار عرضه می کند. در مورد آیفون 12 این کار با تاخیر انجام شد آن هم به دلیل بیماری کرونا اتفاق افتاد. به همین سبب پیش بینی می شود که آیفون 14 در نیمه ی دوم و ماه سپتامبر سال 2022 به جهان معرفی شود.

مهم ترین ویژگی های پیش بینی شده آیفون 14
هر گوشی از نرم افزار و سخت افزار منحصر به فردی تشکیل می شود. این تفاوت روی عملکرد و شکل ظاهری گوشی تاثیر می گذارد و باعث می شود که افراد انتخاب های متفاوتی داشته باشند. از مهم ترین ویژگی های پیش بینی شده آیفون 14 می توان به موارد زیر اشاره کرد.
حذف بریدگی آیفون
یکی از مهم ترین تغییرات در آیفون 14، حذف بریدگی های مدل های پیشین می باشد. در حقیقت در مدل های قبلی آیفون، شما بریدگی یا ناچ را روی گوشی مشاهده می کنید. پیش بینی می شود که نمونه های جدید آیفون، بدون ناچ خواهند بود. این مورد نشان می دهد که آیفون جدید یک باز طراحی کامل از تمام آیفون های قدیمی می باشد.
در نمونه های قبلی در قسمت بریدگی سنسور های مختلفی وجود داشت که از مهم ترین آن ها می توان به دوربین مادون قرمز، سنسور مجاورت، گوینده، دوربین جلو، حسگر نور محیط، روشن کنند سیل، میکروفون، پروژکتور نقطه ای و .... اشاره کرد. حال که پیش بینی می شود بریدگی در گوشی های جدید حذف شود، باید بدانیم شرکت اپل چگونه می خواهد این موارد را در یک حفره جای دهد.

دوربین حفره دار
یکی دیگر از تغییرات پیش بینی شده در شکل ظاهری آیفون 14، تغییر شکل دوربین آن می باشد. به احتمال زیاد در سری های جدید شما با دوربین حفره دار روبرو خواهید شد. البته شاید این تغییر تنها در نمونه های پرو و مکس به وجود آید و نمونه های استاندارد به شکل نمونه های قبلی باشد. باز هم در مورد حفره دار بودن نمونه های استاندارد و مکس بین متخصصان اختلاف نظر وجود دارد.
البته پیش بینی دیگری نیز وجود دارد که بیان می کند، ممکن است ضخامت آیفون زیاد شود و به سبب آن، برآمدگی دوربین نیز کم شود. این تغییر یکی از مهم ترین تغییرات ظاهری گوشی آیفون 2022 باشد. تخت شدن دوربین قابل توجه بسیاری از افراد خواهد بود.
اندازه ی صفحه نمایش
یکی دیگر از پیش بینی ها در مورد شکل ظاهری آیفون 14، تغییر اندازه ی صفحه نمایش گوشی می باشد. پیش بینی می شود که نمونه ی جدید، دیگر در مدل مینی به بازار عرضه نشود و به جای آن شما 4 مدل گوشی را در اندازه های مختلف مشاهده کنید. این نمونه های جدید در اندازه های 6.1 اینچ و 6.7 اینچ خواهند بود. گوشی های آیفون 2022 به شکل آیفون استاندارد، آیفون پرو، آیفون مکس و آیفون پرو مکس به بازار عرضه خواهند شد.
بسیاری از افراد با شنیدن این پیش بینی و آگاهی از طراحی نشدن مدل مینی، نا امید شدند. زیرا نمونه ی مینی محبوبیت زیادی بین افراد دارد. اما گزارشات در مورد مدل مینی گوشی های آیفون 12 و 13 بیان می کند که انتظارات شرکت اپل در مورد مدل مینی برآورده نشده است. به همین سبب پیش بینی می شود که در مدل جدید آیفون، نمونه ی مینی وجود نداشته باشد.

بدون پورت بودن
یکی از جذاب ترین پیش بینی ها در مورد آیفون 14، بدون پورت بودن آن می باشد. شرکت اپل چند سال است که در حال طراحی گوشی های بدون پورت و بی سیم است. به همین سبب انتظار می رفت که آیفون 13 به شکل بی سیم طراحی شده باشد. اما این انتظار عملی نشد. به همین سبب بسیاری از تحلیلگران بیان می کنند که به احتمال زیاد، گوشی جدید آیفون، به شکل بدون پورت و بی سیم به بازار عرضه شود.
این اتفاق تغییر زیادی روی شکل و ظاهر گوشی خواهد گذاشت و آن را نسبت به دیگر گوشی های آیفون متفاوت می کند. آیفون 2022 به احتمال زیاد از فناوری مگ سیف اپل و شارژ بی سیم پشتیبانی می کند. البته امکان دارد این قابلیت تنها در گوشی های پرو و پرو مکس دیده شود. این تغییر یکی جذاب ترین تغییراتی است که می توان در گوشی 2022 مشاهده کرد.
کیفیت دوربین
متخصصان در مورد کیفیت دوربین نیز حدس هایی می زنند. آن ها بیان می کنند که به احتمال زیاد تغییرات زیادی را روی دوربین جلو گوشی آیفون 14 خواهید دید. این تغییرات شامل فوکوس خودکار، ارتقاء کیفیت و ... می باشد. حتی برخی از افراد بیان می کنند که به احتمال قوی کیفیت دوربین پشت و جلو آیفون جدید یکی باشد.
مینگ چی کو یکی از بهترین تحلیلگران در مورد آیفون، بیان می کند که سری جدید گوشی های آیفون، دوربینی با کیفیت 48 مگاپیکسل خواهند داشت. این یک تغییر اساسی در مورد گوشی های جدید شرکت آیفون می باشد. علاوه بر دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری نیز تغییر اساسی خواهد کرد و می توان از طریق آن ویدیو های 8K را پشتیبانی کرد.

رم آیفون جدید
بسیاری از تحلیلگران در مورد رم و حافظه ی گوشی های جدید آیفون اظهار نظر می کنند. آن ها عقیده دارند که رم گوشی های جدید 8 گیگابایت با 6 گیگابایت خواهد بود. پیش بینی ها بیان می کنند که اگر رم گوشی آیفون استاندارد، 6 گیگابایت باشد، این مورد یک قابلیت جدید به شمار می رود. اما اگر نمونه های مکس و پرو آیفون 14، حافظه ی 6 گیگابایت داشته باشند، این مورد مانند نمونه های قبلی و آیفون 13 پرو می باشد.