اسپیکر بلوتوثی

حتما تاکنون برای شما هم پیش آمده است که احساس کنید دوست دارید صدای آهنگی را بلندتر از چیزی که از گوشی موبایلتان پخش می شود بشنوید. این اتفاق معمولا در فضاهای باز و یا شلوغ رخ می دهد. یکی از بهترین راهکارها برای غلبه بر این مشکل استفاده از اسپیکر است. اما مشکلی که بر سر راه این امر وجود دارد حمل و نقل سخت و بعضاً وزن سنگین اسپیکر می باشد. همچنین دائما لازم است که گوشی موبایلتان به دسته ای سیم وصل باشد.
اسپیکر بلوتوثی این مشکل را برای شما آسان کرده است. استفاده از اسپیکر بی سیم روز به روز محبوب تر و رایج تر می شود. چرا که این نوع از اسپیکر مزایای گسترده‌ ای در مقابل معایب بسیار کمی دارد. در ادامه به بررسی مزایا و معایب این نوع از اسپیکر و همچنین نکات قابل توجه در هنگام خرید آن خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب اسپیکر بلوتوثی

اسپیکر بلوتوثی که به اسپیکر پرتابل نیز معروف است مزایای فراوانی دارد. یکی از مهم ترین این مزایا توانایی حمل و نقل ساده آن ها می باشد. اسپیکر پرتابل را می توان به راحتی در داخل یک کوله پشتی و یا حتی جیب جا داد. بنابراین در هر زمان و مکان می‌ توان از آن برای شنیدن موسیقی و یا کارهای دیگر استفاده کرد. شما می توانید با چند ساعت شارژ کردن اسپیکر بی سیم خود ساعت ها از آن در مجالس و اماکن تفریحی مورد نیاز بهره ببرید. به این ترتیب در هیچ شرایطی با مشکل صدا مواجه نخواهید شد.
علاوه بر این به دلیل زیبایی و همچنین قابلیت قرار دادن اسپیکر بلوتوثی در هر مکان می توانید از جنبه دکوراتیو آن نیز بهره ‌مند شوید. این قضیه برای بسیاری از کافی شاپ ها و مغازه های مختلف قابل لمس است. با نصب کردن اسپیکر قابل حمل بر روی دیوار و کنترل از راه دور آن با گوشی موبایل با یک تیر دو نشان بزنید. از یک طرف کنترل کامل به فضای موسیقیایی بیزینس خود داشته باشید و از طرف دیگر زیبایی اسپیکر قابل حمل خود را به فضای بیزینس خود اضافه کنید.
اسپیکر بلوتوثی شاید تنها یک عیب داشته باشد و آن هم کیفیتی است که ارائه می دهد. معمولا صدایی که از طریق سیم انتقال پیدا می کند کیفیت بالاتری از حالت بی سیم دارد. البته این نکته حائز اهمیت است که شما می توانید با خرید اسپیکرهای بلوتوثی از برند معتبر و بهتر به کیفیت بسیار بالایی از صدا دسترسی داشته باشید.

چه نکاتی را باید در هنگام خرید اسپیکر بلوتوثی در نظر داشته باشیم؟

امکانات گسترده ای که اسپیکر شارژی در اختیار خریدار قرار می دهد ما را بر آن داشته است تا به ذکر نکات دقیقی که باعث به صرفه تر شدن اسپیکرهای بلوتوثی می‌شود اشاره کنیم. در درجه اول به دلیل اینکه این اسپیکرها از طریق کابل شارژ باتری کار می‌ کنند میزان توانایی ذخیره انرژی در آن ها بسیار مهم است. نوع باتری و میزان انرژی ای که می تواند در خود ذخیره کند ممکن است در انتخاب خریدار تاثیر گذار باشد.
هر چقدر سیستم شارژ و باتری اسپیکر بلوتوثی شما قوی تر باشد با میزان ساعت کمتر شارژ آن می ‌توانید استفاده بیشتری از آن ببرید. طبیعتاً برعکس این امر می تواند آزار دهنده باشد. آن دسته از اسپیکرهای بلوتوثی که باتری ضعیفی دارند به سرعت می توانند دست شما را خالی بگذارند و مدام شما را نیازمند پریز برق و کابل شارژ کنند. این قضیه در فضای باز و اماکن عمومی بیشتر حائز اهمیت می باشد.
نکته مهم بعدی نوع پورت ورودی به اسپیکر بیسیم می باشد. طبیعتاً اسپیکرهای بلوتوثی که ورودی آن تایپ C می باشد استانداردتر هستند و قابلیت شارژ با کابل های شارژ در دسترس تری را دارند. از عوامل مهم دیگر که می توان به آن اشاره کرد وزن اسپیکر می باشد. بعضی از اسپیکرها به دلیل سنگین بودن امکان حمل و نقل سخت تری دارند. در حالی که بعضی از آن ها به دلیل سبک بودن و شکل قابل حمل قابلیت قرار دادن در جیب و یا کوله پشتی را نیز دارا می باشند.

نکات مهم دیگر
یکی از مزایای جانبی اسپیکر بلوتوثی می تواند ضد آب بودن آن باشد. از آن جایی که اسپیکرهای بلوتوثی در فضای باز و محیط هایی مانند جنگل و کمپینگ استفاده می شوند ضد آب بودن آن ها می تواند آپشن مهمی باشد. چرا که هر لحظه در این فضاهای باز ممکن است اسپیکر از طریق باران و یا ریختن مواد غذایی خیس شود. از دیگر آپشن هایی که بعضی از اسپیکرهای بلوتوثی دارند امکان پخش صدا به صورت ۳۶۰ درجه می باشد. کیفیت پخش همسان صدا در تمامی جهت ها برای اسپیکرهای بلوتوثی که قابلیت پخش صدا به صورت ۳۶۰ درجه را دارند ویژگی جذابی به شمار می رود.
اما شاید یکی از مهم ترین نکات قابل توجه هنگام خرید اسپیکر بلوتوثی نسخه بلوتوث آن باشد. هر چقدر نسخه بلوتوث جدیدتر و کارآمدتر باشد، در فاصله بیشتری از فرستنده می تواند قرار گیرد. همچنین در نسخه های پیشرفته تر شارژ کمتری از اسپیکر شما گرفته می شود. کیفیت صدای بیشتر و برد بیشتر اسپیکرهای بلوتوثی در نسخه های پیشرفته تر کاملا مشهود است. به همین دلیل است که تمام اسپیکرهای بلوتوثی که نسل ۵ بلوتوث را دارند کارآمدتر از سایر اسپیکرها می‌ باشند.
به این ترتیب می توان گفت که با کاهش نسل و قدیمی تر شدن، کارایی اسپیکر بلوتوثی کمتر می شود. بنابراین لازم است در هنگام خرید این نوع از اسپیکرها به نسخه بلوتوث آن ها دقت فرمایید.
امیدواریم که مطالب این مقاله در جهت معرفی اسپیکر بلوتوثی و مزایا و معایب آن و نکات قابل توجه هنگام خرید آن مفید واقع شده باشد. ممنون که همراه ما بودید.

برای خرید انواع اسپیکر بلوتوثی در سایت ژارکا کلیک فرمایید

منبع: ژارکا