در دنیای امروز قابلیت اتصال از طریق بلوتوث در گجت های همراه و فناوری ‌های پیشرفته، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ما در این محتوا می‌خواهیم برای شما در رابطه با دانگل بلوتوث aux خودرو صحبت کنیم و به شما بگوییم که این فناوری چیست و چگونه می‌تواند به کمک شما بیاید. بسیاری از شما ممکن است که از طریق بلوتوث به سیستم صوتی خودرو متصل شده باشید و از این طریق موزیک پخش کرده باشید. اما در برخی موارد ممکن است که سیستم صوتی خودروی شما از قابلیت بلوتوث پشتیبانی نکند. در این شرایط جای هیچ ‌گونه نگرانی نیست.
شما می‌توانید با تهیه یک دانگل بلوتوث aux خودرو به ‌راحتی و با کمترین هزینه سیستم صوتی خودتان را به قابلیت اتصال بلوتوث مجهز کنید. این جمله یک تعریف ساده و کلی از کارایی دانگل بلوتوث aux خودرو بود که به ‌طور کامل شما را با ویژگی ‌های این ابزار آشنا کرد. ما در ادامه محتوا قصد داریم که بیشتر برای شما در رابطه با این اختراع شگفت ‌انگیز صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

دانگل بلوتوث aux خودرو چیست؟

دانگل بلوتوث aux خودرو یک قطعه‌ی بسیار کوچک الکترونیکی می‌باشد که ظاهری شبیه ‌به فلش مموری دارد. این ابزار نسبتاً کوچک، از طریق پورت AUX به ضبط ماشین شما متصل می‌شود و به‌ عنوان یک گیرنده بلوتوث عمل می‌کند. یعنی شما با اتصال دانگل بلوتوث aux خودرو، می‌توانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی به ضبط ماشین خودتان از طریق درگاه بلوتوث وصل شوید و فایل ‌های صوتی مد نظر خودتان را به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی پخش کنید‌. البته علاوه‌ بر پخش صدا، این ابزار قابلیت پخش مکالمه را نیز دارد. بیایید با یکدیگر در ادامه بیشتر در این ‌رابطه صحبت کنیم.

کاربرد های دانگل بلوتوث aux خودرو چیست؟

قابلیت پخش موزیک
مورد اول که مهم‌ترین قابلیت دانگل بلوتوث aux خودرو نیز می‌باشد، قابلیت پخش صداست. یعنی شما می‌توانید با استفاده از این ابزار بدون نیاز به انتقال موزیک‌ ها به فلش مموری یا حتی در برخی موارد رایت کردن آن ‌ها روی سی‌دی! موزیک‌ های مورد علاقه و به‌ روز خودتان را پخش کنید. شما می‌توانید تنها با استفاده از درگاه بلوتوث، تلفن‌ همراه یا یا تبلت خودتان را به ضبط ماشین وصل کنید و در مسیری که در حال رانندگی هستید از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.

قابلیت انجام مکالمه
یکی دیگر از مهم‌ترین کاربرد های دانگل بلوتوث aux خودرو، قابلیت مکالمه است. در هنگام رانندگی حرف زدن با تلفن همراه می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد‌. اما با استفاده از انواع متفاوت دانگل بلوتوث aux خودرو می‌توان علاوه ‌بر پخش صدا، مکالمات را نیز به‌ راحتی انجام داد. برخی از دانگل های تولید شده در بازار علاوه‌ بر فرستنده بودن، به ‌عنوان گیرنده و میکروفن نیز عمل می‌کنند و می‌تواند مکالمات را حین رانندگی برای شما بسیار راحت‌تر کنند.

هنگام خرید دانگل بلوتوث aux خودرو به چه مواردی دقت و توجه داشته باشیم؟

درست مانند خرید هر ابزار دیگری، هنگام تهیه دانگل بلوتوث aux خودرو باید فاکتور های متنوع و گوناگونی را مد نظر داشته باشید. بیایید با یکدیگر برخی از این فاکتور ها را بررسی کنیم. 

ظاهر دانگل
مورد اولی که شما هنگام خرید باید به آن دقت و توجه داشته باشید ظاهر محصول است. علاوه ‌بر فاکتور زیبایی، شما باید به اندازه‌ی محصول نیز دقت داشته باشید. به دلیل این ‌که قرار است دانگل روی ضبط ماشین شما متصل شود، نباید دست‌ و پاگیر و زیادی بزرگ باشد. پس به این فاکتور دقت داشته باشید تا بتوانید گزینه مناسبی را برای خود بخرید.
محدوده انتقال مناسب
مورد دیگری که شما هنگام خرید دانگل بلوتوث aux خودرو باید به آن دقت داشته باشید، محدوده انتقال است. این ‌موضوع به معنی است که دانگل شما باید در محدوده ماشین شما به ‌خوبی پشتیبانی داشته باشد و حتی از صندلی عقب و دورترین نقطه ماشین نیز سیگنال بلوتوث را ارسال کند و بدون هیچ‌ گونه مشکلی و با کیفیت بالا به پخش صدا بپردازد.

بررسی نسخه‌ی بلوتوث
بلوتوث نیز درست مانند سیستم‌ عامل ‌های تلفن ‌های همراه و رایانه ‌ها، در فواصل زمانی متفاوت آپدیت هایی را ارائه می‌دهد. کاملاً منطقی است که با ورود آپدیت های جدید، آپدیت های قدیمی کم‌کم از دسترس خارج شوند. شما هنگام خرید باید نسخه‌ای را خریداری کنید که ورژن بلوتوث آن کمتر از 4.0 نباشند. زیرا در این‌ صورت، دانگل بلوتوث ممکن است که به ‌سختی به برخی از تلفن ‌های همراه و لپ‌تاپ ‌ها متصل شود. در برخی موارد ممکن است که کیفیت پخش صدا نیز در نسخه های قدیمی، تا حد بسیار زیادی پائین‌تر بیاید.
برند تولید کننده
کاملاً منطقی و واضح است که شما هنگام خرید هر محصولی باید به شرکت و برند تولید کننده توجه داشته باشید. در حال حاضر، شرکت ‌های بسیار معروف و سرشناسی به تولید انواع مختلف دانگل بلوتوث aux خودرو می‌پردازند. شما می‌توانید با خرید از این برند ها، محصول با کیفیتی را تهیه کنید و از استفاده از آن لذت ببرید.

روند اتصال تلفن ‌همراه به دانگل بلوتوث aux خودرو چگونه است؟
برای این‌ که شما بتوانید به دانگل بلوتوث aux خودرو متصل شوید، باید در مرحله اول دانگل را روشن کنید (اگر دکمه روشن روی دانگل قرار دارد) و آن را به درگاه AUX ضبط ماشین خود متصل کنید. در مرحله بعدی، بلوتوث را روی تلفن‌ همراه خود روشن کنید و به ‌دنبال نام دانگل بگردید. در ادامه با انتخاب نام دانگل، می‌توانید روند اتصال را نهایی کنید. در قدم بعدی با پخش هرگونه صدا از تلفن ‌همراه شما، ضبط ماشین دقیقاً همان صدا را از طریق بلوتوث پخش می‌کند. در ادامه می‌توانید با کم یا زیاد کردن صدا، تنظیمات مدنظر خود را اعمال کنید.
جمع ‌بندی
به ‌طور کلی دانگل بلوتوث aux ماشین یک گزینه بسیار عالی و باکیفیت برای افرادی است که می‌خواهند از قابلیت گیرنده و در مواردی، فرستنده بلوتوث در خودرو لذت ببرند. اگر ضبط ماشین شما از قابلیت بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند، به جای خرج کردن هزینه زیاد و تعویض ضبط ماشین؛ می‌توانید تنها با خرید یک دانگل کوچک نیاز خودتان را به ‌طور کامل برطرف سازید. علاوه ‌بر این مورد، شما با خرید دانگل باکیفیت می‌توانید، از قابلیت مکالمه هنگام رانندگی نیز بهره ببرید. این ‌موضوع می‌تواند احتمال تصادف را تا حد بسیار زیادی برای شما پایین‌تر بیاورد. امیدواریم که این محتوا در رابطه با دانگل بلوتوث aux خودرو تمامی سوالات شما در این رابطه را برطرف کرده باشد و برای شما مناسب بوده باشد.

برای خرید انواع دانگل بلوتوث از سایت ژارکا کلیک فرمایید

منبع: ژارکا