ماساژ و سالن های ماساژ در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما هر روز نمی توانید برای ماساژ به این مراکز مراجعه نمایید و هزینه پرداخت کنید. شما می توانید برای رفع خستگی و درد از ماساژور رفع خستگی استفاده نمایید.

مزایای استفاده از ماساژور

ماساژ از گذشته طرفداران زیادی دارد زیرا مزایای زیادی را برای ماساژ گیرنده ایجاد می کند که بر کسی پوشیده نیست. این مزایا عبارتنداز :

کاهش درد
استفاده از انواع ماساژور به دلیل افزایش گردش خون و رسیدن مواد مغذی و اکسیژن بیشتر به سلول ها باعث کاهش درد ناشی از کشیدگی و گرفتگی عضلات می شود.
ماساژور به شما کمک می کند که در نواحی مختلف بدن مانند کمر، گردن، دست، سر و نقاط دیگر درد را کاهش دهید. بدون نیاز به مسکن ماساژورها تا حد زیادی درد را کاهش می دهند.

رفع خستگی
ماساژ می تواند خستگی ناشی از فعالیت های روزمره،تمرین های ورزشی و رانندگی طولانی را رفع نماید. ماساژور برای رفع خستگی ناشی از فعالیت های روزانه کاربرد زیادی دارد و استفاده از آن توصیه می شود.

بهبود خواب
وجود درد می تواند منجر به ایجاد بی خوابی شود. ماساژ با برطرف نمودن درد و ایجاد حال خوش به شما کمک می کند که خواب راحتی داشته باشید. ماساژورها نقش تأثیر گذاری بر کیفیت خواب دارند.

تقویت سیستم عصبی و ایجاد حال خوش
ماساژ درمانی در کاهش استرس و تنش های روزانه نیز مؤثر است و باعث تسکین فشارهای عصبی می شود. بنابراین استفاده از ماساژور می تواند استرس و افسردگی را کاهش دهد.
درنتیجه این کار نیز هورمون اندورفین بیشتری در بدن ترشح می شود و حال خوشی در فرد ایجاد می شود.

تناسب اندام
در اثر استفاده مداوم از دستگاه ماساژور چربی سوزی ناحیه ای و درنتیجه آن تناسب اندام در افراد ایجاد می شود. ماساژور همچنین به سفت شدن و لیفتینگ و عدم افتادگی پوست نیز کمک می کند.
با خرید انواع ماساژور ها می توانید از مزایای گفته شده در هر زمان و مکانی بهره ببرید.

انواع ماساژور رفع خستگی

انجام کارهای سنگین روزانه و پشت میز نشینی و فعالیت های ورزشی باعث ایجاد خستگی و درد در افراد به ویژه کارمندان می شود.
ماساژ روشی عالی و ساده برای رفع خستگی است که با افزایش گردش خون در بدن به رفع خستگی کمک می کند. همچینین باعث آرام شدن درد و ایجاد آرامش می شود.
درگذشته ماساژ فقط توسط افرادی در این زمینه تخصص داشتند انجام می شد و بیشتر افراد ثروتمند از خدمات ماساژ استفاده می کردند.

اما امروزه به راحتی می توانید از انواع ماساژور در خانه و حتی محل کار  استفاده نمایید.
استفاده از ماساژور رفع خستگی حتی در محل کار نیز می تواند خستگی و درد ناشی از نشستن و ایستادن های طولانی را تسکین دهد.
امروزه با پیشرفت علم و ساخت دستگاه های ماساژ مختلف، ماساژ در زمان کمتر و کیفیت بهتری انجام می شود.
استفاده از ماساژورهای رفع خستگی هزینه های رفتن به سالن های ماساژ را کاهش می دهد و در زمان صرفه جویی می کند.  
ماساژورها انواع و کابردهای مختلفی دارند. برخی برای ناحیه خاصی از بدن و برخی برای کل بدن کابرد دارند. با توجه به نیاز خود باید به این ویژگی ماساژورها توجه نمایید.
این ماساژور ها معمولاً به صورت برقی و دستی موجود هستند.

ماساژورهای دستی

اولین نمونه های ماساژور، ماساژور های دستی هستند که به کمک باتری یا دست کار می کند. این نوع ماساژور ساختار ساده ای دارد.
در هر مکانی می توان از این نوع ماساژور استفاده نمود. بنابراین گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهند به صورت روزانه از ماساژور استفاده نمایند.
ماساژورهای دستی در هزینه ها صرفه جویی می کنند و در هر موقعیتی قابل استفاده هستند.

همچنین از آن ها می توان برای ماساژ قسمت های مختلف بدن مانند پا، دست، کمر، سر و صورت استفاده نمود. برای استفاده از ماساژورهای دستی باید ماساژور را در ناحیه هدف قرار دهید و به آرامی عقب و جلو کنید.
ماساژور های دستی شکل های مختلفی دارند و می توانند به صورت غلطکی، چنگک (مناسب پوست سر) و ضربه ای (مناسب پا و شانه) عمل نمایند.

ماساژورهای برقی
استفاده از ماساژور برقی طرفدارن زیادی دارد زیرا استفاده و جابه جایی آن ها بسیار آسان است. کافی است که ماساژور برقی را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. شاید ماساژورهای برقی به دلیل عدم نیاز به اعمال نیرو بیشتر ترجیح داده شوند.
این نوع از ماساژورها با باتری های شارژی یا قابل تعویض یا برق شهری کار می کنند. ماساژور برقی با گرم کردن محل درد و ایجاد آرامش در آن ناحیه عملکرد خوبی را ایجاد می کند.
ماساژورهای برقی به صورت حرارتی، ارتعاشی، لرزشی و مادون قرمز موجود هستند. بدون نیاز به مراجعه به سالن های ماساژ و حضور ماساژور حرفه ای با دستگاه ماساژ برقی می توانید در خانه و هر مکان دیگری ماساژ بگیرید.
بهترین برندهای ماساژور برقی برای رفع خستگی امسیگ (EmsiG)، آی رست (irest)، بیورر (beurer)، کراس (Cross) و ریلکس هستند.
به طور کلی وجود انواع ماساژور رفع خستگی در منزل می تواند آرامش را برای شما و اعضای خانواده تان به ارمغان بیاورد.

برای خرید انواع ماساژور در سایت ژارکا کلیک فرمایید.

منبع: ژارکا