نقد و بررسی بهترین مدل پالس اکسیمتر چویس مد

سلامت و عملکرد اندام ما بسته به پارامترهای زیادی می باشد. یکی از این پارامترها که امروزه بدلیل شیوع بیماری کرونا دارای اهمیت بالایی شده است میزان اکسیژن محلول در خون است، بدلیل اینکه ویروس کرونا عملکرد ریه را دچار مشکل و در نتیجه تاثیر مستقیم بر پایین اومدن میزان اکسیژن خون دارد سنجش و کنترل این پارامتر حساس مهم و حیاتی می باشد. برای سنجش میزان اکسیژن محلول در خون از دستگاه های پالس اکسیمتر انگشتی استفاده می شود.

پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر دارای دو مدل انگشتی و رومیزی می باشد که مدل رومیزی بیشتر برای بیمارستان و کلینیک های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و مدل انگشتی که امروزه بسیار استفاده می شود بیشتر مناسب منزل است. پالس اکسیمتر انگشتی به صورت دیجیتال از طریق انگشت به سنجش میزان اکسیژن محلول در خون و ضربان قلب می پردازد و این دو پارامتر را در کمترین زمان ممکن اندازه گیری می کند.

بهترین مدل پالس اکسیمر چویس مد CN_356

پالس اکسیمتر انگشتی مارک چویسمد مدل CN_356 بهترین مدل پالس اکسیمتر چویس مد تحت لیسانس آلمان مناسب برای سنجش میزان اکسیژن محلول در خون و ضربان قلب می باشد. این دستگاه قابل استفاده برای تمام سنین (اطفال و بزرگسال) بوده و با توجه به طول عمر بالای باتری، یک انتخاب بسیار کارآمد در استفاده‌های خانگی و کلینیکی خواهد بود. همچنین این دستگاه قادر است با نمایش Pulse bar (نمودار پالس) به بیماران و پزشکان بزای سنجش و نظارت بر علاِئم حیاتی کمک شایانی کند. نمایشگر این محصول دارای 4 جهت نمایش در 7 حالت مختلف است، همچنین نمایشگر این پالس اکسیمتر قابل تنظیم بوده و دارای حالت تنظیم نور اتوماتیک است. علاوه بر این طول عمر بالای باتری و حالت خاموشی خودکار در کنار سنجش قابلیت PI (قدرت سیگنال ضربان شریانی) و وجود ویژگی نمایش Pulse bar این پالس اکسیمتر را به انتخابی ایده آل بدل کرده است. این محصول دارای 4 سال گارانتی طلایی تدبیر نگاران زاگرس می باشد.

قابلیت های بهترین پالس اکسیمتر چویس مد CN_356

در ادامه به قابلیت های ویژه پالس اکسیمتر چویس مد میپردازیم.

آلارم اخطار

بهترین مدل پالس اکسیمتر چویس مد به آلارم اخطار مجهز می باشد که در صورت بالا یا پایین بودن هر کدام از پارامترهای اکسیژن خون و ضربان قلب به صورت بوق اعلام میکند که وضعیت شما غیر نرمال است. این قابلیت بسیار مناسب برای افراد مسن و کسانی که اطلاعات کافی در این رابطه را ندارند می باشد.

قابل استفاده بر روی انگشت دست و پا

چویس مد قابلیت اندازه گیری اکسیژن خون و ضربان قلب را هم از طریق انگشت دست و هم از طریق انگشت پا دارد و مناسب کسانی می باشد که به هر دلیلی از انگشت دست نمیتوانند اکسیژن خود را اندازه گیری نمایند.

قابلیت اندازیه گیری perfusion index (PI)

یکی از قابلیت های ویژه این محصول قابلیت سنجش PI خون می باشد، PI یا پرفیوژن به عبارت ساده، معنای برقراری جریان خون اکسیژنه و انتقال آن با شرایط مطلوب به بافت‌ها و ارگان‌های حیاتی بدن در هنگام اعمال جراحی قلب، ریه و عروق است. اسم این پارامتر را شاید کم یا اصلا نشنیده باشید ولی از نظر اهمیت برای سلامتی دارای جایگاه بالایی می باشد، به همین منظور سنجش آن نیز با اهمیت است که این سنجش را چویس مد مدل CN_356 انجام می دهد.

در کل سنجش گر ضربان قلب و اکسیژن خون چویس مد یک برند معتبر در بین سنجش گرهای اکسیژن خون می باشد که با قابلیت های ویژه خود و قیمت معقول بسیار مناسب برای استفاده شخصی می باشد. در جدول زیر به طور کلی نگاهی به ویژگی ها و مشخصات دستگاه می پردازیم.

ابعاد
3×3.2×6 سانتیمتر
وزن
70 گرم
مناسب برای
بزرگسالان و اطفال
اندازه گیری پارامتر
میزان اکسیژن محلول در خون و فرکانس ضربان قلب
روش ارسال سیگنال
دیجیتال
صفحه نمایش
صفحه نمایش LED
دارای نمایشگر 6 حالته
محدوده سنجش
محدوده سنجش SpO2 (سطح اشباع اکسیژن خون) : %100-70
محدوده سنجش Pulse rate (ریتم طبیعی قلب) : 30-BPM 250
قابلیت ها
قابلیت حمل آسان
قابلیت نمایش نمودار پالس
خاموش شدن خودکار در صورت عدم استفاده
دارای حالت تنظیم نور اتوماتیک
قابل استفاده برای انگشت دست و پا
دارای آلارم اخطار
سایر ویژگی ها
دقت و کیفیت بالا
دارای تاییده های FDA ،CE و IEC
قابل استفاده برای کودکان (3 سال یا بالاتر) و بزرگسالان
صحت اندازه‌گیری در بیماران دارای شرایط خاص شامل رنگ پوست تیره و غیره
اقلام همراه
بند آویز، 2 عدد باطری و دفترچه راهنما
گارانتی
4 سال گارانتی طلایی تدبیر نگاران زاگرس

در ادامه یک ویدیو از این محصول قرار داده شد برای بررسی محصولات داخل بسته بندی و نحوه کار با پالس اکسیمتر چویس مد.

از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتر این محصول را مشاهده و در صورت نیاز خرید بفرمایید.

پالس اکسیمتر مارک چویس مد مدل CN_356

منبع: ژارکا